Еквадор відмовляється представляти інтереси Ассанжа у переговорах з Британією

Reuters/Peter Nichollos

Про це він розповів Reuters. За його словами, Еквадор несе відповідальність лише за побутові питання, які стосуються перебування Ассанжа на території посольства.

«Еквадор не несе жодної відповідальності за подальші дії... Ми не адвокати містера Ассанжа, і ми не є представниками британського уряду. Це питання, яке повинні вирішувати Ассанж і Велика Британія», — сказав Хосе Валенсіа. Глава МЗС також був розчарований тим, як Джуліан Ассанж відреагував на нові правила, які запровадило для нього посольство. Серед них — утримуватися від політичних заяв та втручання в зовнішню політику інших країн, а також самостійно платити за харчування, медичні послуги, пральню й прибирати за своїм котом.

Як повідомлялося, Джуліан Ассанж сприйняв запровадження цих правил як порушення його прав та свобод й висловив намір позиватися до суду.  «У міжнародних угодах, укладених Еквадором, ніде не йдеться про те, що ми маємо платити за такі речі, як пральня для пана Ассанджа», — додав Хосе Валенсіа.

Адвокат Грег Барнс, який консультує Ассанжа, вважає, що враховуючи останні події, «саме час втрутитися австралійському уряду й допомогти одному зі своїх громадян, якому загрожує реальна небезпека».

Джуліан Ассанж живе на території посольства Еквадору в Лондоні з 2012 року, де він попросив притулку після того, як британський суд постановив екстрадувати його в Швецію через звинувачення у зґвалтуванні. З того часу справа була закрита, але тепер Ассанж побоюється екстрадиції до США, оскільки сайт WikiLeaks опублікував американські дипломатичні та військові засекречені документи.

У грудні минулого року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.

comments powered by Disqus