Для ефективної боротьби з корупцією потрібні незалежні якісні ЗМІ - європейські експерти

00:00,
4 Квітня 2014
1292

Для ефективної боротьби з корупцією потрібні незалежні якісні ЗМІ - європейські експерти

00:00,
4 Квітня 2014
1292
Для ефективної боротьби з корупцією потрібні незалежні якісні ЗМІ - європейські експерти
Представники європейських організацій відзначають важливу роль медіа у впровадженні реформ в Україні. 

Європейський Ліберальний Форум за підтримки Фонду Фрідріха Наумана та Шведського ліберального центру SILS провели 3 квітня в Києві дискусійний круглий стіл на тему «Непорушність свободи медіа». В дискусії взяли участь, окрім європейських гостей, українські журналісти з Києва та інших регіонів України. Організатори ставили за мету з'ясувати, що ЄС може зробити, аби захистити принцип свободи слова в Україні.

Маріам Космель, керівник представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні, зазначила у своїй вступній промові, що ми всі почуватимемося в безпеці лише там, де свобода вільна. Вона відзначила велику роль українських ЗМІ та громадських організацій в подіях під час Майдану. Проте, на її думку, сьогодні роль медіа є не менш важливою. «Реформи, які потрібно провести Україні, дуже складні. Тут дуже важлива роль ЗМІ, зокрема і у формування громадської культури» - додала пані Космель.

Крістін Лундгрен, віце-президент ALDE Group у ПАРЄ, у цьому контексті звернула увагу на боротьбу з корупцією. На її думку, щоб ефективно боротися з корупцією, треба мати «якісну роботу незалежних журналістів».  

Ганнес Шрайбер, голова відділу політики Представництва ЄС в Україні, звертаючи увагу на перші кроки, які Україна повинна зробити на шляху реформ в медіасфері, зазначив, що головне питання порядку денного - це громадське мовлення. Він висловив певну критику процесу впровадження громадського мовлення в Україні. «У певний період у нас було враження, що хочуть поміняти лише вивіску з державного на громадське» - зазначив він. Проте додав, що зараз набагато сприятливіша атмосфера для провадження такого мовлення. «Останні 120 днів показали, що є багато людей, які можуть працювати на таке мовлення» - сказав він.

Ганнес Шрайбер також зазначив, що ЄС не має практики фінансової підтримки вільних ЗМІ. «Якщо спонсорувати вільні ЗМІ, то це вже не будуть вільні ЗМІ» - наголосив він. Проте зазначив, що ЄС постійно моніторить ситуацію на предмет обмеження свободи ЗМІ. Також надає підтримку Комісії з журналістської етики.

«Останні тижні переконливо показали, як цінують українці свободу ЗМІ і свободу доступу до ЗМІ. Це унікальний досвід в Європі XXI століття. Європа має пишатися цим» - зазначив пан Шрайбер. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду