Низький «рейтинг громадської надійності» завадив 24 мільйонам китайців купити квитки на транспорт — ЗМІ

Хайтек

17,5 мільйона разів заборона торкнулася покупки квитків на літаки. 5,5 мільйона разів — покупки квитків на швидкісні потяги.

Associated Press пише, що це дані за 2018 рік. Водночас видання The Global Times вказує, що це дані за весь час існування заборон.

Покарання застосовується за різні порушення, в тому числі за несплату податків і штрафів. З травня 2018 року до числа порушень, що знижують соціальний рейтинг, стали відносити порушення у громадському транспорті. Наприклад, паління чи проїзд з недійсним квитком.

Система «рейтингу громадської надійності» передбачає нарахування людям балів на підставі їх поведінки у суспільстві. Люди з низькими балами позбавляються соціальних привілеїв. Введення системи пов'язане з масштабним відеоспостереженням за громадянами (по всій країні планується встановити 600 мільйонів камер), використанням системи розпізнавання осіб, а також збиранням генетичного матеріалу.

Систему планують ввести на всій території Китаю вже у 2020 році.

Нагадаємо, нещодавно соціальна мережа Facebook подала до суду на чотири китайські компанії, які підозрюються у торгівлі фейковими акаунтами та накручуванні лайків.

 

comments powered by Disqus