Білий дім закликав Google відмовитися від проекту в Китаї

The Hacker News

Проект почали критикувати за вбудовану в нього систему цензури — в результатах пошуку будуть автоматично приховуватися ті матеріали, які вважаються забороненими в Китаї. Віце-президент США Майк Пенс прокоментував, що спецверсія пошуковика сприятиме зміцненню цензури комуністичної партії і поставити під загрозу конфіденційність китайських клієнтів. Він також закликав Google відмовитися від проекту. За даними The Intercept, всі пошукові запити в Dragonfly будуть прив’язані то телефонних номерів користувачів, тож буде дуже легко відстежити хто і що шукав у мережі.

Сама компанія Google офіційно не підтвердила існування Dragonfly. CEO Сундар Пічаї ухиляється від прямої відповіді, сказавши лише, що Google веде дуже ранню стадію розробки й лише вивчає можливість повернення на китайський ринок.

Нагадаємо, про роботу над Dragonfly стало відомо у серпні цього року. Приблизно в цей же час соціальна мережа Facebook зареєструвала дочірню компанію в КНР, у місті Ханчжоу. На це у Facebook пішло 10 років.

В грудні 2017 року представники китайських регулюючих органів заявили, що Google, Facebook і Twitter можуть допустити на ринок Китаю, за умови виконання компаніями вимог регулюючих органів країни.  

comments powered by Disqus