Амаль Клуні домагається звільнення ув’язненого в Єгипті журналіста

Джордж та Амаль Клуні, abcnews.go.com

Юрист заявила, що її підзахисний страждає на гепатит у важкій формі і на травму коліна, що у тюремних умовах загострюється. Клуні застерігає: його подальше перебування за ґратами, що триває вже понад 300 днів, «серйозно загрожує його  здоров’ю».

Єгипетська Феміда винесла вироки   Мохамеду Фахмі – колишньому завідувачу каїрського бюро англійської служби Al Jazeera та австралійському  журналісту Пітеру Ґресту (Peter Greste)  - 7-річне позбавлення волі за таємне співробітництво з «братами-мусульманами», оголошеними терористичною організацією. Їм також було інкриміноване розповсюдження неправдивої інформації, що підриває імідж країни за кордоном. Їхнього колегу – оператора Бадера Мохамеда (Bader Mohamed) засуджено до 10-річнгого тюремного увязнення.

«Іронія - у тому, - коментувала цей вердикт Амаль на сайті Huffington Post,  - що є одна річ, яка може ще більше  заплямувати його (імідж Єгипту. – Прим. MS). Це – продовження несправедливості».

Дата розгляду апеляційного позову ув’язнених журналістів призначена на 1 січня. Амаль Клуні та її колега адвокат      Марк Вассуф (Mark Wassouf) апелюють до Верховного суду Єгипту  переглянути    вироки, осуджені ООН,  та  звільнити невинно покараних медійників. Натомість «єгипетська влада повинна тимчасово надати свободу Мохамеду Фахмі з тим, щоб він міг скористатися медичними послугами, яких терміново потребує», - додають  правники.                 

36-річна Амаль Аламуддін (Amal Alamuddin), яка у вересні ц.р. стала дружиною знаменитого американського актора Джорджа Клуні – фахівець з міжнародного і кримінального права, адвокат з прав людини.  Вона працює у лондонській Doughty Street Chambers.

Французький тижневик відзначає, що Амаль захищала колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа і   працювала радником колишнього  Генерального секретаря ООН Кофі Аннана.

comments powered by Disqus