Україна посідає 87 місце за рівнем розвитку електронного врядування
Україна посідає 87 місце за рівнем розвитку електронного врядування
Таке дослідження проводиться раз у два роки. У 2012 році Україна була на 68 місці, у 2010-му -на 54-му.
Результати свідчать про те, що країна фактично розвиває електронні сервіси та не працюють державні системи, за допомогою яких мають надаватися онлайн-сервіси, зазначає Держінформнауки. Міжнародні експерти звертають особливу увагу на недостатній рівень в Україні онлайн-послуг для незахищених груп населення, людей із обмеженими можливостями.
Однак, незважаючи на втрату позицій у рейтингу, в 2014 році Україна залишається у групі країн з високим індексом розвитку електронного управління. Всього є чотири групи індексів: найвищий, високий, середній, низький.
Результати дослідження містять також оцінку залучення громадян до електронного врядування (e-participation). Тут йдеться про участь громадян в обговоренні питань державної політики, участь у її формуванні та інше. Згідно з цим рейтингом, Україна займає 77 позицію.
Електронне врядування покликане сприяти кращому обміну інформацією між громадянами та владою, а також мінімізації їхньої особистої взаємодії за допомогою активного використання інформаційних технологій.