Спецслужби США зізнались у прослуховуванні Мартіна Лютера Кінга та Мухаммеда Алі

00:00,
26 Вересня 2013
1519

Спецслужби США зізнались у прослуховуванні Мартіна Лютера Кінга та Мухаммеда Алі

00:00,
26 Вересня 2013
1519
Спецслужби США зізнались у прослуховуванні Мартіна Лютера Кінга та Мухаммеда Алі
У 60-70-х роках Агентство національної безпеки шпигувало за противниками В’єтнамської війни. Зараз вперше стали відомі деякі імена – серед них борець за права темношкірих Мартін Лютер Кінг і боксер Мухаммед Алі.

Американський університет Джорджа Вашингтона опублікував дані про програми стеження Агентства національної безпеки, які надало саме відомство, пише Washington Post.

Шестирічна програма стеження за критиками В’єтнамської війни мала назву «Мінарет». Вона  була розсекречена ще в 1970-х, але об’єкти спостереження залишались в таємниці до сьогодні.

Виявилось, що спецслужби стежили за правозахисником Уїтні Янгом, журналістом New York Times Томом Уікером, колумністом Washington Post Арті Бухвальдом, за сенаторами Франком Черчем і Говардом Бейкером, а також за боксером Мухаммедом Алі і захисником прав темношкірих Мартіном Лютером Кінгом. Головною задачею стеження було з’ясування з’язків противників війни із закордонними структурами. 

 Програма продовжувалась при двох президентах - Ліндоні Джонсоні і Річарді Ніксоні, а у 1973 році  у час «Уотергейтського скандалу» була згорнута.

Рішення підняти завісу над історією стеження АНБ за громадянами було прийняте після викриття відомостей про АНБ  Едвардом Сноуденом. Розкрити інформацію розпорядився міжвідомчий комітет, який розглядає запити про статус секретної інформації (Interagency Security Classification Appeals Panel, ISCAP), куди із відповідним запитом звернувся Архів національної безпеки при університеті Джорджа Вашингтона.

Нагадаємо, що на початку червня 2013 року колишній американський співробітник ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден передав журналістам секретні матеріали. Інформація, оприлюднена ним, викривала діяльність американських спецслужб, які займалися масовим стеженням за громадянами як США, так й інших країн. 19 міжнародних правозахисних організацій подали позов проти АНБ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: zemlyane.unoforum.ru/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду