Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ

Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ

12:55,
15 Листопада 2019
4360

Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ

12:55,
15 Листопада 2019
4360
Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ
Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ
В Україні планують запровадити індекс, який має присвоюватися незалежною організацією та визначатиме правдивість розміщеної у ЗМІ інформації.

Про це очільники міністерства культури, молоді та спорту розповіли під час публічної дискусії «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації» 15 листопада в «Укрінформі»

Міністр Володимир Бородянський навів приклади критеріїв та процедур індексування, які вже існують у світі. Це, зокрема, Global Disinformation Index та News Guard.

«При розміщенні новин має зазначатися індекс достовірності, присвоєний незалежною організацією за критеріями розробленими незалежною самоврядною журналістською організацією», — йдеться у презентації ініціативи Мінкульту.

За словами пана Бородянського, крім запровадження Індексу також мають зазначатися реальні вихідні дані медіа. Це має забезпечувати швидке реагування на скаргу щодо змісту опублікованого контенту.

Урядовці пропонують не називати інформацію «новинами», якщо така інформація новинами не є, пропонують ідентифікувати контент, розміщення якого у ЗМІ було оплачене третьою особою. При цьому реклама у ЗМІ ідентифікується за окремими нормами.

Якщо ініціативи міністерства будуть втілені та стануть обов’язковими для медіа, то аудиторія отримуватиме контент з позначками, які інформуватимуть про достовірність інформації, про те, чи є інформація новиною, про те, чи оплачена ця інформація кимось, а також аудиторія знатиме, як сконтактуватися з медіа та подати скаргу на контент.

Також Мінкульт пропонує створити єдину самоврядну організацію журналістів.

Цього ж дня під час зустрічі з журналістами Міністр культури, молоді та спорту та його перший заступник запропонували запровадити посаду омбудсмена з питань інформації. Його завданням має стати боротьба з поширенням неправдивої інформації у ЗМІ.

Ознайомитися з презентацією ініціатив міністерства щодо захисту інформаційного простору України від дезінформації можна тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду