Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою

Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою

13:04,
1 Жовтня 2019
2277

Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою

13:04,
1 Жовтня 2019
2277
Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою
Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою
Автори:
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення буде допомагати Міністерству культури, молоді та спорту виконати завдання прем’єр-міністра в частині регулювання медіа, зменшення кількості фейків та впливу російської пропаганди.

Про це в ефірі «Українського радіо» розповів член Нацради Сергій Костинський.

Згідно з оприлюдненим 29 вересня планом дій, уряд поставив перед Міністерством культури, молоді та спорту мету: знизити вдвічі обсяг маніпулятивного контенту і споживання контенту держави-агресора.

«Ми створимо належні умови для ринку медіа-послуг, розширимо можливості для інформування населення на тимчасово окупованих територіях, а також стимулюватимемо створення якісного інформаційного простору через ідентифікацію маніпулятивного контенту, використовуючи інструменти співрегулювання і саморегулювання, та реалізацію програми підтримки створення медіа-продуктів, що протидіятимуть інформаційній агресії», — зазначається в оприлюдненому плані дій.

На думку члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, завдання щодо регулювання медіа більше стосуються компетенції Нацради. 

«Це реалістично, і я впевнений, що це буде виконано міністерством в частині створення нових фільмів, кінопродукції. Але що стосується регулювання медіа на предмет протидії російській пропаганді, зменшення фейків і так далі, то звичайно що це є робота Національної ради. Завдання було поставлене міністерству, тому що нам прем'єр-міністр не може поставити такого завдання. Нацрада є незалежним конституційним органом, жоден орган державної влади не може поставити перед нами якісь завдання, тому що ми самі собі ставимо завдання, виконуємо їх і звітуємо потім перед парламентом і президентом. Тому я можу тільки сказати, що ми будемо допомагати міністерству вирішувати і реалізовувати ті завдання, які перед ними поставив прем'єр-міністр», — заявив Сергій Костинський.

Як повідомляв «Детектор медіа», 29 вересня Кабінет Міністрів України затвердив програму діяльності уряду з конкретними цілями та показниками ефективності (KPI) для кожного міністерства. Одна з цілей Міністерства культури, молоді та спорту - українець рідше стикається з маніпулятивними та фейковими новинами, повідомленнями та матеріалами. Зокрема, Мінкульт планує знизити вдвічі обсяг маніпулятивного контенту і споживання російського контенту.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Mashable
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду