Папуа Нова Гвінея на місяць заблокує Facebook заради боротьби з фейковими новинами

Папуа Нова Гвінея на місяць заблокує Facebook заради боротьби з фейковими новинами

18:41,
29 Травня 2018
2468

Папуа Нова Гвінея на місяць заблокує Facebook заради боротьби з фейковими новинами

18:41,
29 Травня 2018
2468
Папуа Нова Гвінея на місяць заблокує Facebook заради боротьби з фейковими новинами
Папуа Нова Гвінея на місяць заблокує Facebook заради боротьби з фейковими новинами
Автори:
Влада Папуа Нової Гвінеї оголосила про намір на місяць заблокувати соціальну мережу Facebook.

За цей час уряд хоче вирішити проблему з поширенням фейкових новин, пише The Guardian. Також аналітики з міністерства зв'язку Папуа Нової Гвінеї дослідять роль Facebook в поширенні фейків та вплив соцмережі на населення країни.

За словами міністра зв'язку Сема Безіла (Sam Basil), блокування Facebook дозволить зібрати дані про мережі штучно створених акаунтів й користувачів, які завантажують черех соцмережу порнографію, поширюють неправдиву інформацію тощо.

Після цього усі ті, хто відповідально ставиться до соцмереж, зможуть без перешкод користуватися Facebook.

Коли саме набуде чинності тимчасове блокування Facebook міністр не уточнив. Сем Безіл вже неодноразово висловлював свою стурбованість щодо захисту приватності користувачів у Facebook. Він навіть пропонував створити власну соціальну мережу для жителів Папуа Нової Гвінеї.

Уряд країни також заявив, що вивчатиме досвід інших країн та як вони регулюють роботу Facebook й захищають приватні дані користувачів у мережі.

Доктор Аім Сінпенг (Aim Sinpeng), експерт у галузі цифрових ЗМІ та політики Сіднейського університету, вважає, що заборона піднімає деякі неоднозначні питання. Зазвичай блокування Facebook в інших країнах співпадає з виборами та передвиборчим періодом. Або ж воно може бути постійним, як це трапилося в Китаї. У випадку Папуа Нової Гвінеї вибір часу та тривалості блокування не є зрозумілим.

«Один місяць - цікавий терміном для заборони. Я не зовсім впевнений у тому, чого вони планують досягти і чому заборона необхідна. Ви можете зробити аналіз Facebook без неї. І які дані хоче зібрати уряд? Якщо їх турбують фейкові новини, існує багато способів зробити це без блокування платформи», - прокоментував експерт.

В Папуа Новій Гвінеї проникнення інтернету становить 12% й частка користувачів Facebook є приблизно такою ж. Тож переважна більшість населення країни соцмережею не користується. На думку Аіма Сінпенга, в політичному полі блокування Facebook зійде урядові країни з рук, адже проникнення інтернету дуже низьке й викличе значно меншу реакцію, ніж в країнах з рівнем проникнення в 60-70%.  

Нагадаємо, Малайзія нещодавно прийняла законодавство, яке покликане зупинити поширення фейкових новин. Воно передбачає тюремні ув'язнення терміном до 10 років та штрафи до до 128 тисяч доларів США. Новий прем'єр-міністр Малайзії Махатхір Мохамад (Mahathir Mohamad) пообіцяв переглянути нещодавно прийняте законодавство, але скасовувати його він відмовився.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду