Freedom House повідомляє про вплив на вибори у 18 країнах за допомогою соцмереж
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Freedom House повідомляє про вплив на вибори у 18 країнах за допомогою соцмереж
Як повідомляють правозахисники Freedom House у своїй доповіді, онлайн-маніпуляції та тактика дезинформації торік відіграли важливу роль на виборах принаймні 18 країн. Це стосується й обширної кампанії з російського впливу на вибори президента в США.
Президент Freedom House Майкл Абрамович (Michael Abramowitz) розповів, що використання платних коментаторів та політичних ботів для поширення пропаганди тепер стало глобальним, хоча першими їх почали залучати Росія та Китай. «Наслідки використання цих методів є потенційно руйнівними для демократії та громадянської активності», - зазначив він.
Окрім того, аналітики Freedom House опублікували список країн, які найменше обмежують використання інтернету. Цей рейтинг очолюють Ісландія, Естонія та Канада. США опинилися на п’ятій сходинці серед 65 інших країн у рейтингу. Найгірші показники щодо свободи інтернету виявилися у Китаю. Трохи краще справи виявилися у Сирії та Ефіопії. Водночас Росія посіла 15 місце.
Повний рейтинг свободи використання інтернету. Джерело: Freedom House.
У доповіді також згадується про те, що українська влада, заблокувала ряд російських інтернет-сервісів, серед яких популярні соціальні мережі та пошукову систему, аби зупинити поширення проросійських меседжів. Що стосується кількості балів, за якими оцінюється свобода використання інтернету в країні, то цього року Україна набрала 45 балів зі статусом «частково вільного» використання мережі. Минулого року Україна отримала 38 балів. Згідно з підрахунками Freedom House, чим менше балів отримує країна, тим краще. Наприклад, в Ісландії всього 6 балів.
Як писав MediaSapiens, раніше цього року організація Freedom House звертала увагу світової спільноти на те, що авторитарний вплив Росії загрожує ліберальній демократії в усьому світі.