Маккейн про російську онлайн-рекламу: «РФ не припиняє втручатися в наші внутрішні справи»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Маккейн про російську онлайн-рекламу: «РФ не припиняє втручатися в наші внутрішні справи»
Про це йдеться в його офіційній заяві.
Джон Маккейн наголосив, що серед нещодавно викритих рекламних оголошень в соцмережах, які були оплачені з Росії, є й його фотографія. «Це фейкове фото, на якому я начебто зустрічаюся з лідерами ІДІЛ, не має жодного стосунку до правди. Це може довести будь-яка факт-чекінгова перевірка», - наголосив він.
За його словами, реклама в соцмережах, придбана росіянами під час виборів 2016 року, мала на меті посилити расове протистояння в США, породити страх перед іммігрантами та біженцями та підірвати підтримку зовнішньої політики країни громадянами.
Ця дезінформаційна кампанія Кремля, на думку сенатора Маккейна, є лише одним із заходів довгострокового плану президента Росії Володимира Путіна підірвати демократію в усьому світі.
«Путін знає, що він небагато може запропонувати світові окрім егоїзму та страху, тому прагне підірвати нашу впевненість у собі та віру в наші власні цінності. Ми знаємо, що путінська Росія не зменшила свої зусилля щодо втручання в наші вибори та внутрішні справи. Комітет з питань Збройних Сил Сенату продовжуватиме працювати над вирішенням цієї проблеми, яка є загрозою для нашої національної безпеки», - заявив пан Маккейн.
Нагадаємо, представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американскої розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.
У вересні у Facebook заявили, що виявили низку платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року (й зокрема в період виборів в США). Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Близько 10 млн людей побачили у Facebook пов’язану з Росією рекламу.
Сенат США запросив у Facebook більше даних про російську кампанію з втручання у вибори. Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що компанія надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу.
Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.
Нещодавно стало відомо, що соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США.
У свою чергу президент США Дональд Трамп назвав заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори президента США через рекламу в соцмережах містифікацією.