«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді

«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді

13:51,
14 Вересня 2017
2098

«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді

13:51,
14 Вересня 2017
2098
«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді
«Радіо Свобода» позивається до Азербайджану в Європейському суді
Автори:
«Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода» подало позов до Європейського суду з прав людини через звинувачення влади Азербайджану, які, за словами радіо, вже майже три роки перешкоджають його журналістській роботі в цій країні.

Про це «Радіо свобода» повідомило 14 вересня, а позов було подано ще в червні.

Позов «Радіо свобода» посилається на статті європейської Конвенції про права людини, яку підписав Азербайджан, щодо права на справедливий суд упродовж розумного строку і права на ефективний засіб юридичного захисту через звинувачення, раніше висунуті до медіа Азербайджаном. Баку звинувачував «Радіо Свобода» в податкових порушеннях, які ЗМІ відкидає як безпідставні. 

Президент радіостанції Томас Кент заявив, що медіа не змогло домогтися поступу в знятті цих звинувачень через судову систему Азербайджану. «Звинувачення необґрунтовані, і, оскільки Азербайджан перебуває в юрисдикції Європейського суду з прав людини, ми вирішили перенести нашу справу туди», – додав він.

Кримінальне розслідування в Азербайджані тягнеться досі, незважаючи на вимогу азербайджанського законодавства, за якою воно мало бути завершене до кінця 2016 року, заявляє радіо.

Це розслідування «...досі не дало ніяких доказів порушень із боку радіо, але не дає працювати нашому бюро в Баку і створило загрозливу атмосферу для наших журналістів», – каже пан Кент.

Влада Азербайджану після висунення звинувачень проти «Радіо Свобода» примусово закрило його бюро в Баку в грудні 2014 року. Тоді правоохоронці обшукали редакцію азербайджанського бюро та допитали його 12 співпробітників. 

У вересні 2015 року суд у Баку визнав винною азербайджанську журналістку-розслідувача Хадіджу Ісмаїлову і засудив її до 7,5 років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності тощо. Вона всі звинувачення відкинула, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану і зокрема її президента Ільгама Алієва. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів. У травні 2016 року Хадіджу Ісмаїлову виправдали та звільнили з в’язниці.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
abzas.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду