WikiLeaks відмовився публікувати інформацію про російське вторгнення в Україну - Foreign policy
WikiLeaks відмовився публікувати інформацію про російське вторгнення в Україну - Foreign policy
Водночас WikiLeaks виклав отримані документи Демократичної партії США, повідомляє Foreign policy. «Організація проігнорувала інформацію, яка могла завдати шкоди Кремлеві, аби зосередити увагу на Гілларі Клінтон та пов'язаних з виборами хакерських атаках», - пише видання, посилаючись на власне джерело. Мова йде про як мінімум 68 гігабайтів інформації, що надійшли від джерел у МВС Росії.
Foreign policy спробувала отримати коментар від організації щодо того, чому дані були проігноровані. «WikiLeaks відхиляє всі матеріали, які не може підтвердити. WikiLeaks відхиляє матеріали, які вже були опубліковані на інших ресурсах або які, ймовірно, будуть вважатися неважливими. WikiLeaks ніколи не відхиляв подані матеріали через країну їх походження», - відповів акаунт WikiLeaks у Twitter. Вважається, що цей акаунт керується виключно Джуліаном Ассанжем, засновником WikiLeaks , але в повідомленні Twitter для Foreign policy зазначалося, що сторінку ведуть «співробітники організації».
Дані про військове втручання Росії в Україну опинилися в полі зору медіа ще в 2014 році, але той обсяг, який запропонували для публікації WikiLeaks у 2016 році, був удвічі більшим, зазначає Foreign policy. Окрім того, в 2016 році сайт Daily Dot писав про те, що WikiLeaks не опублікував документи про угоду на суму 2 мільярди євро між сирійським режимом і російським державним банком ВТБ.
Нагадаємо, директор Центрального розвідувального управління Майк Помпео назвав WikiLeaks «недержавною ворожою розвідувальною службою», на яку має вплив у тому числі Росія.