Уряд Гонконгу скоротив мовлення BBC з 24 до 8 годин

Уряд Гонконгу скоротив мовлення BBC з 24 до 8 годин

15:37,
14 Серпня 2017
1693

Уряд Гонконгу скоротив мовлення BBC з 24 до 8 годин

15:37,
14 Серпня 2017
1693
Уряд Гонконгу скоротив мовлення BBC з 24 до 8 годин
Уряд Гонконгу скоротив мовлення BBC з 24 до 8 годин
Автори:
Всесвітня служба BBC (BBC World Service) припиняє цілодобове мовлення в Гонконгу після понад 40 років 24-годинної трансляції.

Замість ВВС транслюватиметься Китайське національне радіо (The China National Radio), повідомляє The Guardian.

Таке рішення мовник Radio Television Hong Kong (RTHK), яким володіє місцевий уряд, пояснив прагненням тіснішої співпраці з іншими регіонами країни. «Це допоможе активізувати культурний обмін між материком та Гонконгом», –  зазначив Амен Інґ (Аmen Ng), голова корпоративних комунікацій RTHK.

У компанії повідомили, що ВВС продовужватиме мовитиме в регіоні вночі: з 23 години вечора до 7 ранку.

Про скорочення мовлення ВВС стало відомо слідом за тим, як уряд Гонконгу оголосив про припинення цифрового аудіо мовлення (DAB) з вересня. Такий крок Гонконг пояснив нібито браком запиту від аудиторії й швидким розвитком інтернету.

«Ми завжди засмучуємося, коли послуги, до яких наші слухачі звикли, зазнають змін», – зазначила Хелен Деллер (Helen Deller), голова прес-служби ВВС. Пані Деллер закликає мешканців Гонконга слухати мовника онлайн.

Замість ВВС на цій хвилі звучатиме Китайське національне радіо. Канал майже увесь час мовитиме мандаринською мовою, хоча місцеві мешканці спілкуються кантонською.

The Guardian зазначає, що гонконгські активісти вбачають в рішенні уряду скоротити мовлення ВВС небажання повідомляти громадянам про події в світі. «Це доводить, як політичні інтереси і китайські сили утискають свободу преси [у Гонконзі]», - заявив продемократичний гонконзький активіст Джошуа Вонг (Joshua Wong).

«Ця зміна є дуже символічною, адже одне з найбільш авторитетних джерел новин в світі замінить медіа, яке цензурується і просуває лінію комуністичної партії», – пише The Guardian.

Нагадаємо, Велика Британія передала Гонконг Китаю в 1997 році після понад 150 років володіння колонією. Гонконг має статус напівавтономії й власний місцевий уряд.

Як писав MediaSapiens, у липні стало відомо, що російський «Первый канал» підписав угоду з телебаченням Китаю щодо запуску російського телеканалу в КНР. Мовлення на новоствореному каналі «Катюша» вестиметься російською мовою з китайськими субтитрами. Планується, що з часом телеканал охоплюватиме весь Китай. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Daniel Altewegier/Alamy
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду