У Москві відбувся марш проти цензури та репресій у мережі: двох учасників затримали
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Москві відбувся марш проти цензури та репресій у мережі: двох учасників затримали
Про це повідомляє Інтернет Свобода з посиланням на Роскомсвобода.
У акції взяли участь представники різних рухів та організацій як правого, так і лівого спрямування, а також громадські активісти. За словами організаторів, до протесту долучилися від 3 до 4 тисяч тисяч осіб. МВС Росії озвучує дані про 800 учасників.
Серед основних лозунгів маршу були: «Захистимо інтернет!», «Свободу математику Дмитру Богатову» (окрім нього, активісти також вимагали звільнення інших політв’язнів), «Ні цензурі, ні репресіям», «Цензурі - ні, Конституції - так!», «ІР - не доказ, Tor - не злочин», «Геть “Старшого брата”!» та інші.
За проведенням акції спостерігали представники поліції, військовослужбовці та співробітники «Росгвардії». Усіх, хто запізнився, за огорожу не пускали. Перед початком маршу поліцейські переглядали плакати, що принесли учасники і конфіскували ті, які, на їхню думку «не мали нічого спільного з завданнями акції». Такими були здебільшого політичні плакати. За них затримали щонайменше двох учасників протесту.
Під час маршу звучали заклики до відставки деяких політиків, причетних до утисків свободи в інтернеті, зокрема Ірини Ярової, авторки «пакету Ярової» та Олександра Жарова, очільника «Роскомнагляду».
Марш був організований партіями ПАРНАС, Демократичний вибір («Демократический выбор»), «Партією 5 грудня» («Партией 5 декабря»), Піратською партією Росії («Пиратской партией России»), Лібертаріанською партією («Либертарианской партией») та громадською організацієї РосКомСвобода.
Нагадаємо, нещодавно Російська Держдума ухвалила в останньому читанні законопроекти, які передбачають регулювання роботи месенджерів та забороняють засоби обходу блокування сайтів.Один із законопроектів, винесених на розгляд Держдуми, зобов'язує власників месенджерів ідентифікувати своїх користувачів за номером телефону. Також буде обмежуватися передача повідомлень за процедурою, яку визначить уряд. Іншим документом блокуватимуться так звані «анонімайзери» (засоби для приховування інформації про комп'ютер або користувача в мережі) та VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнагляду». Цей закон стане чинним з 1 листопада 2017 року.