Суд дозволив заблокувати LinkedIn в Росії
Таким чином постанова нижчої інстанції - Таганського суду Москви - від 4 серпня цього року набуває законної сили. Раніше з вимогою про блокування ресурсу виступив Роскомнагляд. У позові відомство вказало, що LinkedIn збирає і передає дані російських користувачів без їх згоди. Це порушує «права і свободи людини і громадянина, в тому числі право на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю». Крім того, відомство вказало на невиконання компанією вимоги перенести сервери в РФ згідно з російським законодавством.
Роскомнагляд зацікавився мережею після того, як в медіа з'явилася інформація про витоки даних користувачів. 18 жовтня в Празі був заарештований росіянин Євген Нікулін, його звинуватили у зломі комп'ютерів, що належать LinkedIn, Dropbox і Formspring. За даними Мін'юсту США, він викрав особисті дані користувачів соціальних мереж з метою продати їх.
LinkedIn стала першою іноземною компанією, яка вступила в публічний конфлікт з російським регулятором, відзначає Wall Street Journal. Починаючи з 2015 року Роскомнагляд перевірив 1500 компаній, аби переконатися, що вони діють відповідно до закону про локалізацію даних.
Нагадаємо, нещодавно соцмережа для професіоналів LinkedIn запустила аналітичний сервіс Salary. З його допомогою можна дізнатися статистику по зарплатах на різних посадах і в різних регіонах.
Також LinkedIn нещодавно потрапила в незручне становище через особливості роботи свого алгоритму. Видання Seattle Times провело експеримент, який показав дискримінацію за ознакою статі при пошуку по сайту. Вводячи в рядок пошуку жіноче ім'я, сайт автоматично підтягував можливі результати, пропонуючи натомість чоловіче ім'я. При введенні у пошук чоловічих імен, жіночі варіанти цих імен алгоритм LinkedIn не пропонував. Компанія заявила, що оновила свій алгоритм, аби в майбутньому уникнути подібних результатів пошуку по сайту.