Селфі врятували столітній міст в Генічеську
Міст у Генічеську був побудований у 1915 році компанією Waagner Biro, котра доклала руку також до Рейхстагу, Сіднейської опери, футуристичного аеропорта в Баку та ще кількох тисяч знакових об’єктів в усьому світі. Навесні 2016 влада Генічеська оголосила, що міст демонтують і він піде на металобрухт. Ентузіасти вирішили захистити пам’ятку, пише Platforma.
Одним з їхніх головних проектів став конкурс фотографій «Селфі з мостом: 100 років – 100 селфі». Організатори вирішили привернути увагу місцевих жителів, для чого оголосили змагання в декількох категоріях, наприклад, «Найромантичніше селфі», або «Найризикованіше». Також в рамках ініціативи проходили концерти та лекції спеціалістів Краєзнавчого музею.
«Промо-акцію з селфі вигадали місцеві активістки Віра Ховріна та Вікторія Кадалаєва, щоби залучити до проекту місцевих жителів. Конкурс проводився у соцмережах і на сторінці одного з популярних місцевих інтернет-ресурсів, – розповіла Platforma одна з організаторів Юлія Манукян. – Цікаво, що до нього підключилися не лише генічани, а й херсонці. Наприклад, представники організації «Вело-Херсон» одними з перших спеціально відвідали Генічеськ і опублікували свої селфі у Facebook». Селфі з мостом, що брали участь в конкурсі, стали виставкою в Будинку культури, а два великі куби з роздрукованими фото прикрасили пройми моста.
У підсумку до акції приєдналися не лише місцеві жителі, а й Goethe-Institut, і навіть сама міська влада, яка вирішила, що така цінна пам’ятка усе ж потрібна Херсонській області. Тепер деякі чиновники нарівні з активістами беруть участь в акціях з перетворення моста в арт-об’єкт.
Нагадуємо, раніше Крістіан Джиротто опублікував сміливу серію правдивих постерів про культуру селфі у наш час. Серія «Соціальні тварини» відображує класичні пози та послання осіб з «селфі синдромом». Автор ілюстрації вважає, що причина цього синдрому, чи наполегливої потреби до визнання за допомогою фотографій, розміщених на сайті соцмережі, – перш за все полягає в зосередженості на собі та ігноруванні потреб інших.