У Грузії необхідно створити інстутуцію інформаційного комісара - співзасновник IDFI

У Грузії необхідно створити інстутуцію інформаційного комісара - співзасновник IDFI

15:09,
22 Вересня 2016
1822

У Грузії необхідно створити інстутуцію інформаційного комісара - співзасновник IDFI

15:09,
22 Вересня 2016
1822
У Грузії необхідно створити інстутуцію інформаційного комісара - співзасновник IDFI
У Грузії необхідно створити інстутуцію інформаційного комісара - співзасновник IDFI
Автори:
Для реалізації права доступу до публічної інформації в Грузії необхідно створити інституцію інформаційного комісара.

Про це сьогодні, 22 вересня, у рамках Міжнародної конференції «Відзначення 250-ї річниці права на інформацію та подальше зміцнення всіх національних систем країн Східного партнерства» заявив співзасновник і директор програм Інституту розвитку свободи інформації (IDFI) Лєван Авалішвілі.

Він розповів, що в Грузії станом на зараз є два можливі механізми захисту «права знати»: подача адміністративної апеляції та звернення до Омбудсмена, проте обидва - неефективні. «Одна і та ж інституція ухвалює рішення на різних рівнях, у тому числі апелятивному. Наша судова система працює дуже повільно, тому рішення суду можна чекати рік чи два, коли запитувана інформація, скоріше за все, втратить свою значущість. Крім суду ми можемо звертатися до Генпрокуратури чи МВС - але треба розуміти, що всі вони пливуть в одному човні», - пояснив він. 

У той час інституція Омбудсмена у Грузії, за словами пана Авалішвілі, має довіру суспільства, проте не має достатніх повноважень, аби бути ефективною. Так, вона направляє пропозиції та рекомендації, проте вони не є обов’язковими до виконання. 

Саме тому, на його думку, в країні необхідно створити інституцію інформаційного комісара з питань доступу до інформації, яка матиме ширший доступ до останньої, у тому числі таємної, буде цілковито незалежною та працюватиме оперативно. Більше того, ця інституція має бути наділена повноваженнями у застосуванні санкцій на випадок порушення права громадянина на доступ до публічної інформації. 

У свою чергу експертка Ради Європи Розана Лемут Стрле раніше наголосила, що фінансова та політична незалежність Омбудсмена є життєво необхідною для забезпечення права на доступ до інформації. «У першу чергу потрібно поставити питання: чи є наші наглядові органи справді незалежними, чи забезпечені вони правами працювати? Це дуже важливо, щоби наглядовий орган мав повноваження не лише для моніторингу порушень, а й міг ухвалювати рішення», - підкреслила пані Стрле. 

Нагадуємо, що вчора, 21 вересня, про те, що інституцію інформаційного комісара потрібно створити в Україні, заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська. Вона також додала, що парламентський контроль за комісаром повинен здійснювати уповноважений з прав людини, а щоб створити посаду комісара, треба змінити Конституцію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Лєван Авалішвілі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду