Британський парламент розкритикував соцмережі за слабку боротьбу з екстремізмом
Британський парламент розкритикував соцмережі за слабку боротьбу з екстремізмом
Про це йдеться в заяві комітету з внутрішніх справ Палати общин британського парламенту, виданій за результатами дослідження феномену радикалізації через інтернет, пише російська служба BBC.
«Незважаючи на те, що Twitter у період між серединою 2015 та лютим 2016 року заблокував 125 000 акаунтів, а Google у 2014 році видалив 14 000 000, в реальності це лише краплина в морі. Вони повинні зрозуміти, що разом із сотнями мільйонів прибутків та мільярдами клієнтів повинне приходити почуття відповідальноті за той вплив, який здійснює екстремістський контент, розміщений на цих сайтах», - йдеться у заяві парламентарів.
Голова комітету лейборист Кіт Ваз заявив, що інтернет - «джерело життя для ISIS та інших терористичних угрупувань».
Розслідування проводилося протягом 12 місяців. Члени комітету зустрічалися з представниками Європолу, вивчали форуми екстремістів та розмовляли з родичами радикалізованих британських мусульман.
Результати парламентського розслідування доступні на сайті комітету. Депутати відзначили, що з початку громадянської війни в Сирії та війни проти екстремістів з Ісламської держави в Іраці в ці країни виїхали близько 800 майбутніх бойовиків з британським громадянством. При цьому, кількість арештів за підозрою в причетності до тероризму в період з 2010 по 2015 річ зросла на 35%.
Як підсумували парламентарі, поточних заходів з цензурування ектремістського контенту далеко недостатньо для того, щоби ефективно протистояти загрозі радикалізації.
Тиждень тому адміністрація соцмережі Twitter оголосила, що з лютого цього року заблокувала близько 235 000 акаунтів за порушення правил соцмережі, що стосуються пропаганди екстремізму.
У цілому за останній рік число заблокованих за пропаганду екстремізму збільшилося до 360 000, заявили в компанії.
15 серпня у Британії був засуджений за підтримку екстремістів відомий радикальний проповідник Анджем Чоударі. Як відзначили в комітеті, Чоударі безперешкодно розповсюджував свої проповіді в інтернеті протягом декількох років.