Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go

Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go

12:42,
28 Липня 2016
5490

Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go

12:42,
28 Липня 2016
5490
Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go
Наступ покемонів: чому влади деяких країн проти Pokemon Go
У Саудівській Аравії вважають, що гра суперечить нормам ісламу, в Ізраїлі забороняють користуватися додатком солдатам, а в Боснії занепокоєні, що гравці можуть натрапити на території з мінами часів війни 1990-х.

«Покемонів можна знайти будь-де у світі», - запевняють розробники популярної гри. Нині вона доступна в понад 35 країнах (із них 26 – європейські).

Загальні правила Pokemon Go вже стали всесвітньо відомими: гравці шукають і ловлять мультиплікаційних героїв - покемонів, за це отримують винагороди, які підвищують бойову силу покемона. Після цього покемони різних користувачів можуть брати участь у тренувальних битвах.

Та головне те, що гра має елементи геолокації й доповненої реальності: умикаючи камеру, гравець бачить не лише те, що навколо нього, а й покемонів, яких розміщує додаток. Таким чином, користувачі вирушають на пошуки віртуальних створінь у різні місця. Це можуть бути парки, різноманітні будівлі, історичні споруди. Саме повсюдність покемонів і PokeStopes (такі собі «чек-пойнти», де можна здобути бонуси) викликає питання та застереження як з погляду етичних міркувань, так і безпеки. Було повідомлено, що гравці знаходять покемонів на території колишнього концентраційного табору Аушвіц, Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні та біля меморіалу на вшанування пам’яті про загиблих 11 вересня в Нью-Йорку.

З’явились і конспірологічні теорії, наприклад, що державні служби Японії та США спеціально співпрацюють із розробниками, щоб у такий спосіб дізнатись більше про військові й таємні об’єкти різних країн, адже наявність покемонів змусить користувачів робити фотографії в таких місцях.

Гру створила компанія Niantic спільно з розробниками відеоігор японської компанії Nintendo, філіалом котрої є Pokémon Company. Раніше Niantic належала Google, але відокремилась після реорганізації Google в Alphabet 2015 року.

Представництво компанії Niantic заперечило закиди, що гра може бути інструментом розвідки та закликала всіх користувачів «дотримуватись місцевих законів, поважати локації, які вони відвідують, і людей, яких зустрічають».

Зрозуміло, що такі заяви не зупинили уряди деяких країн від жорсткої реакції на гру: у деяких країнах її заборонили або поширили спеціальні застереження щодо використання додатку. 

Саудівська Аравія

У Саудівський Аравії визнали, що гра в покемонів суперечить нормам ісламу. Тут вирішили оновити фетву (богословсько-правовий висновок в ісламі) про покемонів, яку було ухвалено 2001 року. Тодішня фетва стосувалась популярної серед молоді карткової гри в покемонів. Як повідомляє Reuters, 20 липня фетву оновили через прохання віруючих, однак безпосередньо назву  Pokemon Go у ній не згадано.

Головне порушення, яке вбачають у грі, – це поширення символів інших релігій. Серед них шестикутна зірка, християнський хрест і масонський трикутник. Окрім того, згідно з фетвою, гра пропагує Дарвінову теорію еволюції: покемони зазнають мутацій, дістаючи певні властивості. Також сказано, що гра містить заборонені ісламськими законами елементи, зокрема політеїзм (віра в багатьох богів) та азартні ігри.

Єгипет

У Єгипті тривають дискусії щодо того, чи є гра Pokemon Go загрозою національній безпеці. Ахмед Бадаві (Ahmed Badawi), голова комітету з комунікацій, закликав єгипетських парламентарів заборонити гру, оскільки вона може розкрити інформацію про розташування стратегічних об’єктів.

Хамбі Бакхіт (Hamdi Bakheet), член Єгипетського комітету оборони й національної безпеки, заявив у парламенті: «Pokemon Go - це найновіший інструмент, який використовують шпигунські мережі у війнах, підступний додаток, який намагається просочитись у наші спільноти, використовуючи невинний спосіб, маскуючись під розвагу. Але все, чого вони насправді хочуть, - це стежити за людьми й державою».  

Індонезія

Нині в Азії гру запущено тільки в Японії та Гонконгу. Однак, як повідомляє Mashable, Індонезія стала єдиною країною в цій частині світу, де гра доступна, незважаючи на відсутність офіційного запуску.  Індонезійські чиновники називають гру загрозою національній безпеці, оскільки вона може дозволити ворогам проникнути в таємні об’єкти й дістати доступ до секретних матеріалів.

Можливо, приводом до таких заяв став випадок, що стався 19 липня, – у провінції Західна Ява поліція затримала на військовій базі французького громадянина, який працює в Індонезії. Через кілька година його відпустили, бо виявилося, що він випадково потрапив на базу, тому що переслідував покемона.

Не всі високопосадовці країни категорично не сприйняли гру: думки політиків розділилися, і, наприклад, індонезійський політик Басукі Чахая Пурнама (Basuki Tjahaja Purnama) так захопився грою, що запрошував місцевих жителів іти в парк ловити покемонів.

Австралія

В Австралії гра стала доступною одночасно зі США, ще 6 липня. Через тиждень після цього рада Сіті-оф-Канада-Бей (City of Canada Bay) попросила компанію Niantic видалити трьох покемонів із місцевого парку, оскільки надто велика кількість людей вирушає туди на пошуки, і це перешкоджає руху транспорту, також і каретам швидкої допомоги.

Як повідомляє сайт Times Live, поліція навіть найняла додаткових співробітників, щоб давати раду проблемам, які створюють гравці. Чи задовольнить прохання  Niantic, невідомо. Поліція Австралії випустила оголошення: «“Я збирав покемонів” – це не є законною підставою, аби порушувати чуже право володіння, тож будьте певні, що ви маєте дозвіл входити на певну територію чи будівлю».

Ізраїль

Збройні сили Ізраїлю заборонили солдатам користуватись додатком Pokemon Go на території військових баз. «Гра – це джерело збирання інформації», - сказано в оголошенні, яке поширив відділ інформаційної безпеки збройних сил країни. Солдатам більшості підрозділів ізраїльської армії заборонено «чекінитися», зокрема й у Facebook, на військових базах або під час виконання робочих завдань.

Південна Корея

Оскільки влада Південної Кореї ще раніше заборонила Google Maps, уважаючи їх загрозою національній безпеці, то Pokemon Go, яка використовує дані звідти, не змогла б функціонувати тут. Однак гра несподівано запрацювала в невеликому містечку Сокчхо, що біля кордону з Північною Кореєю, – як результат, сюди з’їхалася велика кількість охочих пограти в гру. Від цього виграла місцева інфраструктура, готелі та ресторани, які вирішили скористатись небаченим напливом туристів, а деякі туристичні компанії навіть організували поїздки в це місто для гравців у Pokemon Go.

Появу покемонів у Сокчхо пояснюють помилкою картографічної частини програми та помилковим спрямуванням її в регіон, куди входить Північна Корея. «Можливо, це дірка, цю територію просто лишили, думаючи, що ніхто не гратиме в гру в Північній Кореї, але випадково Сокчхо потрапило на цю територію», - каже веб-розробник із Сеула Леонардо Юнг Ук Кім (Leonardo YongUk Kim).

Росія

Реакція на Pokemon Go в Росії швидко стала приводом для жартів: петербурзькі «козаки» вважають, що додаток Pokemon Go треба заборонити в Росії. «Потрібно людей витягувати з віртуального світу, а то це взагалі сатанізмом попахує», - повідомив в інтерв'ю «Радіо Балтика» отаман міського «козацького» товариства Андрій Поляков.

«Козаки» вирішили надіслати звернення про заборону застосування на території Росії в Росспоживнагляд і Федеральну антимонопольну службу. Також вони мають намір поскаржитися в компанію Apple, у чиєму магазині додатків можна завантажити додаток Pokemon Go.

«Відчуття, що диявол прийшов через цей механізм і намагається просто розвалити нас зсередини духовно. Це нав'язане ззовні людьми, які точно розуміють, що мине рік-другий, і наслідки будуть незворотними», – заявив депутат Держдуми Франц Клинцевич.

Офіційно гра в Росії ще не вийшла, однак у сюжеті на телеканалі «Россия 24» ведуча розповіла, що за полювання на покемонів у чужій квартирі або на виборчій дільниці користувачів чекає штраф у кілька тисяч рублів або ж виправні роботи на рік. За ті самі дії на кордоні чи в храмі може бути позбавлення волі на два чи три роки відповідно. 

Боснія

Гравців у Боснії просять триматися якомога далі від територій, де досі залишаються міни часів війни 1990-х, повідомляє Time.  Благодійна організація Posavina bez mina, яка займається розмінуванням, поширила таке застереження після повідомлення про те, що деякі гравці ризикують заходити в небезпечні місця.

Після закінчення війни в 1995 році внаслідок вибухів мін у Боснії загинуло не менше як 600 осіб, і, за підрахунками спеціалістів, у землі лишаються невиявленими ще близько 120 тис. вибухових пристроїв.

 «Ми отримуємо інформацію, що деякі користувачі Pokemon Go в Боснії йдуть у місця, де ризикують натрапити на міни, -  сказано в заяві організації. - Ми просимо користувачів зважати на попереджувальні знаки».  

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: The Verge
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду