Human Rights Watch засудила Київ через санкції проти журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Human Rights Watch засудила Київ через санкції проти журналістів
«Україна має підстави бути стурбованою наслідками російської пропаганди, але обмеження свободи слова - помилкова, неадекватна реакція на будь-яке невдоволення, яке український уряд може відчувати у зв'язку з висвітленням України в російських ЗМІ», - йдеться в заяві Тані Купер, експерта HRW у Європі і середній Азії, пише BBC.
27 травня президент Петро Порошенко підписав указ, що забороняє 17 керівникам провідних російських ЗМІ в'їзд в Україну до 31 грудня 2017 року.
Указ Порошенка щодо санкцій проти керівників пропагандистських ЗМІ набув чинності вчора, 31 травня.
До переліку увійшли гендиректор «Первого канала» Костянтин Ернст, головний редактор сайту Novorus.info Андрій Сурков, власник холдингу «Правда.Ру» Вадим Горшенін, генеральний директор інформаційного агентства «ТАСС» Сергій Міхайлов, колишній гендиректор телеканалу LifeNews Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу «Росія сьогодні» Маргарита Симоньян.
Тоді ж прес-служба Порошенка повідомила про те, що президент зняв санкції проти 29 іноземних, в тому числі російських журналістів, які ввели у вересні 2015 року.
Того разу до санкційного списку потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit. Також до санкційного списку потрапили чотири телеканали - ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ», «РТР-планета» і «Россия-24», а також виробники антивірусів «Лаборатория Касперского» (та його дочірня українська компанія) і «Доктор Веб».
Після критичної реакції українських і міжнародних журналістських організацій 17 вересня 2015 року Президент України Петро Порошенко доручив РНБО вилучити прізвища журналістів ВВС зі списку осіб, щодо яких Україною застосовано санкції.
Того ж дня РНБО виконала доручення Президента і скасувала санкції щодо шести європейських журналістів: трьох журналістів BBC, двох іспанських журналістів та одного німецького. Санкції щодо решти 38 медійників залишилися в силі. 18 вересня 2015 року Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО. Тим часом при Міністерстві інформаційної політики було створено робочу групу з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників ЗМІ.