Російська пропаганда використовує альтернативні підходи у Британії – посол  Наталія Галібаренко

Російська пропаганда використовує альтернативні підходи у Британії – посол Наталія Галібаренко

09:56,
15 Березня 2016
2471

Російська пропаганда використовує альтернативні підходи у Британії – посол Наталія Галібаренко

09:56,
15 Березня 2016
2471
Російська пропаганда використовує альтернативні підходи у Британії – посол  Наталія Галібаренко
Російська пропаганда використовує альтернативні підходи у Британії – посол  Наталія Галібаренко
Автори:
Тези російської пропаганди про необхідність діалогу з РФ з усіх питань міжнародного життя, просуваються через культурні заходи та бізнес-зв’язки, вважає Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великобританії Наталія Галібаренко.

Про це вона сказала в інтерв’ю виданню «Главком».  

Російська пропаганда присутня у Британії, але тепер росіяни обрали нову тактику, вважає пані Галібаренко. Так, вони вже пересвідчилися, що ні в офісі Прем’єр-міністра Кемерона, ні в Уряді в цілому, ні в Форін-офісі (міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії) немає людей, на яких вони могли б спертися у виправданні агресивної політики щодо України.

 Оскільки офіційна державна лінія Британії чітка: невизнання за будь-яких умов анексії Криму, засудження агресії на сході України та засудження викрадення та незаконного утримання громадян України (Надії Савченко, Олега Сенцова та інших), санкції проти РФ, повне виконання Мінських домовленостей та підтримка України.

«Тут, як кажуть, Росії нема чого ловити. Тому просуваються альтернативні підходи: 2016 рік оголошено роком російської культури в Британії, - зазначила пані Посол. -  Під це планується організувати дні російського кіно, концерти російських зірок – найпершою, здається, приїжджає Валерія, черговий бізнес-форум для підтримки малого і середнього бізнесу. Тобто через культурні заходи, бізнес-зв’язки просуваються відомі тези російської пропаганди про необхідність діалогу з РФ з усіх питань міжнародного життя, про “пусті обіцянки” Україні з боку ЄС, які нібито “спровокували природну реакцію РФ”, про радикалів, які керують в Києві та подібні безглузді ідеї».

Це спрацьовує у Британії, каже пані Галібаренко, оскільки британці, які пережили проблеми з Північною Ірландією, сприймають аргументи про необхідність діалогу: «Я багато зустрічаю людей, які справді вірять, що це Київ не хоче спілкуватися з Москвою. Їм важко повірити, що з часу анексії Криму російська сторона свідомо ігнорувала всі наші звернення та ноти протесту».

Україні, яка хоч і не має таких фінансових ресурсів як Росія, легше доносити свою думку, бо вона не створює паралельну реальність.  Пані Посол зауважила, що вона зустрічається зі студентами, та експертами, які цікавляться Україною, намагається оперативно реагувати на тенденційні публікації в ЗМІ, запобігати діям, які в той чи інший спосіб легалізують анексію РФ Криму.

 Історією успіху Наталія Галібаренко вважає випадок, коли британське видавництво (Oxford University Press) перевидало підручник з географії, у якому Крим зазначений частиною України. У попередній версії підручника Крим був російським, що викликало протест та обурення українських дипломатів й активістів.

«Ми з ними реально билися чотири місяці. І все-таки вони зняли з продажу всі довідники з невірною інформацією, - каже пані Галібаренко. - З’явилось також оголошення, що всім, хто купив довідники раніше, поміняють безкоштовно на виправлений примірник. Це лише один випадок, але це важливо. Бо якщо серйозне видавництво йде на збитки, аби виправити одну помилку, це означає що з системою можна боротися».

Нагадаємо, що у лютому ЄC запустив кампанію для протистояння російській пропаганді. Програма готує щомісячний випуск «Огляд дезінформації», яка містить аналіз зразків російської пропаганди здебільшого з онлайн-ресурсів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: Главком, Станіслав Груздєв
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду