Полтавська міськрада вирішила покращити умови роботи журналістів під час сесій
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Полтавська міськрада вирішила покращити умови роботи журналістів під час сесій
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на журналістку місцевого інтернет-видання «Коло» Надію Труш.
За її словами, керівник прес-служби Ольга Левченко після сесії попросила журналістів залишитися на попередню нараду щодо роботи преси у залі під час сесій. Причину зібрання вона пояснила тим, що депутати спільно з прес-службою намагаються знайти оптимальний варіант для покращення умов роботи як журналістів, так і депутатів під час проведення сесій.
Із журналістами зустрілися начальник управління із звернень громадян Полтавського міськвиконкому Ігор Верига, депутати Сергій Луценко та Артем Чубенко, керівниця прес-служби міськради Ольга Левченко.
«Основний меседж, який представники міськради хотіли донести журналістам – створення сидячих робочих місць для преси та вивільнення площі для відеозйомки операторам. Причиною того, що виникла необхідність такого нововведення стали зауваження самих депутатів, які нібито не бачать міського голову за спинами журналістів, коли ті знімають. Ще одна причина – кімната, де відбуваються засідання, замала, аби і преса, і депутати могли працювати вільно і комфортно. До речі, раніше була озвучена пропозиція проводити сесії у міському Будинку культури, але вона так і залишилася нереалізованою», - повідомила Надія Труш.
За її словами, спочатку прес-служба міськради запропонувала, аби оператори знімали лише з одного місця, а журналісти узагалі не пересувалися по залі, не залишали своє новостворене робоче місце. «Після моїх пояснень, обґрунтованих законом про пресу, цю пропозицію зняли із розгляду узагалі. Представники міськради погодилися з тим, що журналіст має повне право пересуватися по залу під час виконання своїх службових обов’язків», - розповіла Надія Труш.
Начальник управління із звернень громадян Полтавського міськвиконкому Ігор Верига запропонував відвести місце для зйомки операторів під стіною і зробити огорожу. Втім, після обурливих заперечень журналістів він пояснив, що це була умовна пропозиція і втілювати її у життя не будуть.
Як зауважила Надія Труш, нововведення, запропоновані сьогодні, значно полегшують роботу журналістів – облаштовані робочі місця, є розетки для техніки, незабаром обіцяють Wi-Fi.
«У підсумку вирішили залишити практику, що ті журналісти, які не знімають, не фотографують, а просто ведуть текстову трансляцію, працюють на робочих місцях в кінці залу. Ті ж фотографи і оператори, яким треба знімати, перебувають в залі неподалік столу головуючого на сесії. Також до наступного засідання сесії вирішили придумати, як розташувати трибуну для виступаючих так, аби було зручно і депутатам, і журналістам», - розповіла Надія Труш.
У ході зустрічі журналістів також поросили не знімати депутатів зі спини, особливо мера Полтави Олександра Мамая, не стояти за спиною у міського голови і депутатів, не заглядати у телефони тощо. «Втім, після озвучених мною та колегами аргументів, зокрема, що усе, що відбувається у залі засідань, являє суспільний інтерес, представники прес-служби і депутатської комісії облишили свою пропозицію», - стверджує журналістка.
Нагадаємо, на сесії Полтавської міської ради 22 січня начальник управління із звернень громадян Полтавського міськвиконкому Ігор Верига не допускав журналістів місцевих ЗМІ у частину сесійної зали Полтавської міської ради, де розміщуються депутати та міський голова. Конфліктну ситуацію вдалося вирішити, коли журналісти поскаржились у поліцію та почали погрожувати написати заяву про перешкоджання журналістській діяльності.
9 грудня 2015 року новообраний міський голова Полтави Олександр Мамай намагався не допустити присутності журналістів на погоджувальній нараді з новообраними депутатами у будівлі Полтавської міської ради через те, що його «кабінет є режимним об’єктом».