У лютому провайдери можуть тричі відключити українцям інтернет на одну годину

У лютому провайдери можуть тричі відключити українцям інтернет на одну годину

09:30,
27 Січня 2016
1700

У лютому провайдери можуть тричі відключити українцям інтернет на одну годину

09:30,
27 Січня 2016
1700
У лютому провайдери можуть тричі відключити українцям інтернет на одну годину
У лютому провайдери можуть тричі відключити українцям інтернет на одну годину
Автори:
Провайдери обіцяють у лютому тричі відключити інтернет всій країні. Вони вже визначилися із датами. Без доступу до мережі користувачі можуть бути 3, 11-12 та 20 лютого 2016 року.

На таку акцію протесту вони наважилися через монополію компаній, які «захопили» всі опори, закрили доступ до багатоквартирних будинків та заробляють на інтернет-провайдерах, пише InternetUA.

«На ринку з’явилися технології 3G і 4G. Це означає, що для їх впровадження через кожні 100-200 метрів повинен бути розташований пристрій із підведеним інтернетом та живленням, аби забезпечити зв’язок. Вирішити таке завдання можна виключно розмістивши бази на опорах, аналогічних ліхтарям вуличного освітлення. Тому зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Тобто, енергетичними компаніями, які грубо зловживають монопольним становищем», — пояснює директор інтернет-провайдера «Павлабор» Володимир Падюков.

Він переконує, що компанії виставляють завищені необґрунтовані ціни на користування стовпами.

«Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць. Оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що виливається в сотні тисяч гривень», — уточнює Падюков.

Всі спроби поскаржитися чиновникам – марні, уточнює бізнесмен. Каже, що багато разів він та його колеги зверталися до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Але регулятор відповідає, що це приватна власність і вони „не при справах“. Насправді, наприклад, в АК „Харківобленерго“ 65% акцій належить державі», — пояснює Падюков.

Додає, що в операторів немає іншого виходу, як протестувати. Тому вони організовують три «хвилі» акцій протесту. 3 лютого планують передати звернення і пакет скарг в антикорупційний Комітет ВР, одночасно припинити на годину подачу доступу в Інтернет по всій Україні та організувати прес-конференцію. 11-12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення і пакет скарг в СБУ і знову припинити подачу доступу в мережу на одну годину. А 20 лютого звернуться до президента і теж відключать інтернет.

«Я не думаю, що це набере всеукраїнського масштабу. Якщо й дрібні провайдери долучаться до акції, то цього точно не зроблять великі, що охоплюють 90% ринку. В результаті без інтернету опиняться лише ті 10% населення. Проте проблеми з енергетиками є, і вони - серйозні. Провайдери у відчаї - тому й ідуть на такі кроки. Хоча звичайно подібні дії за належного розголосу в медіа можуть повпливати на становище, в якому опинилися оператори телекомунікацій, у тому числі й через Обленерго», - сказала MediaSapiens голова правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.

Відкриту участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя. 

Разом з тим, ціна на послугу за користування опорами ліній електропередач 0,4 (10) кВ для сумісного підвісу волоконно-оптичних ліній звязку (за використання 1 опори в місяць) з 1 січня була знижена Київобленерго вдвічі та на цей час становить 14,40 грн з ПДВ замість 30 грн.

«На мою думку, зниження ціни хоч і відбулося для підприємств Київської області, але  є недостатнім заходом. Водночас ми цінуємо добровільний крок Київобленерго врегулювати проблемні питання з провайдерами. Хоч він і відбувся після звернення декількох асоціацій, в тому числі Асоціації правовласників та постачальників контенту до Антимонопольного Комітету України з приводу встановлення Обленерго непомірного, необгрунтованого навантаження на операторів, провайдерів телекомунікацій у вигляді плати за використання енергетичної інфраструктури», - каже віце-президент Асоціації постачальників і правовласників контенту Наталя Клітна.

igate.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду