У Мінську поки не дійшли згоди, як працюватимуть ЗМІ на виборах в окупованому Донбасі

У Мінську поки не дійшли згоди, як працюватимуть ЗМІ на виборах в окупованому Донбасі

18:57,
20 Січня 2016
1198

У Мінську поки не дійшли згоди, як працюватимуть ЗМІ на виборах в окупованому Донбасі

18:57,
20 Січня 2016
1198
У Мінську поки не дійшли згоди, як працюватимуть ЗМІ на виборах в окупованому Донбасі
У Мінську поки не дійшли згоди, як працюватимуть ЗМІ на виборах в окупованому Донбасі
Автори:
Представники ОБСЄ пропонують розробити кодекс для ЗМІ на час проведення виборів на окупованих територіях Донбасу.

Про таку пропозицію, висловлену на засіданні політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, розповів представник української сторони Роман Безсмертний, повідомляє «Українська правда».

«Протилежна сторона наполягала на тому, що треба створити якісь акредитаційні комітети при їхніх виборчих комісіях, які мали б займалися роботою зі ЗМІ.  Натомість представники ОБСЄ пропонують створити на засадах за участі представників громадськості, міжнародних посередників і об'єднань журналістів спільну групу, яка б виробила кодекс. Він мав би працювати для журналістів, що висвітлювали б виборчий процесс», - повідомив Роман Безсмертний.

Висувалася також пропозиція створити за участі європейського комітету для цих виборів акредитаційну групу, яка б моніторила і дивилася за діяльністю ЗМІ. «Однак та сторона жодної пропозиції не підтримала і наполягала на своїй», - розповів він.

За його словами, також сторона бойовиків вкотре відкинула будь-яку участь загальноукраїнських партій у виборах.

Крім того, на засіданні розглядали питання створення дільничних, територіальних комісій, ролі і місця ЦВК.

«Противна сторона відкинула пропозиції по участі ЦВК у цьому процесі. Вони наполягають на створенні тимчасових Донецької і Луганської виборчих комісій», - розповів він.

За словами Романа Безсмертного, протилежна сторона категорично проти того, щоб для вирішення виборчих спорів залучалися українські суди.

«Ми пропонували використовувати Харківський, Дніпропетровський чи створити окремий суд для розв'язання виборчих спорів. Це має бути суд на контрольованій державою території, бо він працює іменем держави, іменем України. Але противна сторона відкинула ці пропозиції», - розповів він.

Крім того, сторони не змогли домовитися щодо переліку населених пунктів, де мають відбутися вибори. За словами Романа Безсмертного, українська сторона наполягає, що вибори призначає Верховна Рада актами, визначеними українським законодавством. «А вони наполягають, що це має бути зазначено в окремому законі. Вони намагаються зв'язати відповідний "статус" із територією», - пояснив Роман Безсмертний.

За його словами, також обговорювалося питання безпеки під час місцевих виборів.

«Суть нашої позиції полягає в тому, що на етапі припинення вогню ми вийдемо на залучення контингенту ООН чи іншої міжнародної організації. Але вони теж відкидають ці пропозиції, наполягають, що тільки народна міліція має це контролювати. Категорично заперечують проти участі ЗСУ чи Нацгвардії в процесі забезпечення безпеки виборчого процессу», - сказав він.

Він також повідомив, що бойовики вимагають проведення виборів за мажоритарною системою.

«Але міжнародні посередники і організації стверджують, що в такому перехідному періоді краще застосовувати пропорційну систему та ще і з закритими списками», - зазначив він.

Роман Безсмертний впевнений, що відсутність компромісу пояснюється загостренням ситуації на лінії розмежування. «За останні кілька днів на лінії розмежування відбулися кілька бойових зіткнень, які носили характер справжніх бойових дій. Зрозуміло, що це позначилося на ході розмови у Мінську», - зазначив він.

Нагадаємо, 19 січня уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко заявила, що українська сторона погодиться на вибори на окупованій території Донбасу лише за виконання низки важливих передумов. Серед передумов, які повинні бути  виконані, вона назвала підключення українських медіа.

Українське мовлення на частині територій Донецької і Луганської областей, окупованій сепаратистами, було частково чи повністю припинене через захоплення або зруйнування терористами телевеж.

Радник міністра інформаційної політики (МІП) України з питань функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець повідомив, що три телевежі для відновлення українського мовлення на Донбасі заплановано побудувати до кінця 2016 року. Раніше він заявив, що на звільненій і тимчасово окупованій сепаратистами території Донбасу доступний сигнал хоча б одного каналу українського телебачення чи радіо.

Фото: 24tv.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду