ЄС буде тиснути на Польщу через закон, що посилює контроль влади за громадськими ЗМІ
ЄС буде тиснути на Польщу через закон, що посилює контроль влади за громадськими ЗМІ
Про це повідомляє «ВВС Україна».
«Є багато причин для того, щоб залучити правовий механізм і вести моніторинг дій Варшави», - заявив комісар ЄС.
В інтерв'ю тижневику Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, оприлюдненому 3 січня, Гюнтер Еттінгер сказав, що підніме це питання на найближчому засіданні Єврокомісії 13 січня.
Єврокомісія може чинити тиск на державу ЄС і впливати на будь-який крок, який може бути сприйнятий як «систематична загроза» фундаментальним цінностям Євросоюзу.
Для цього можуть використати правовий механізм, ухвалений торік. У підсумку це може призвести до позбавлення країни-порушника права голосу в Раді ЄС, зазначає видання.
Нагадаємо, Сейм Польщі прийняв у другому читанні і в цілому зміни до закону про теле- і радіомовлення авторства правлячої консервативної партії «Право і справедливість». Поправки до закону передбачають передчасне закінчення терміну повноважень членів правління та наглядових рад «Польського громадського телебачення» (TVP) та «Польського радіо» (Polskie Radio). Також, згідно зі змінами до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр фінансів. Таким чином, закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад. Як очікується, президент Польщі Анджей Дуда найближчим часом підпише цей закон, тоді документ і набуде чинності.
В правлячій партії «Право і справедливість» вважають, що нинішнє керівництво державних ЗМІ не в змозі виконати роль об'єднання і виховання нації, а також є інструментом пропаганди правлячої в 2007-2015 роках, а нині опозиційної ліберальної партії «Громадянська платформа».
Як пише «ВВС Україна», «Польське громадське телебачення» TVP та «Польське радіо», які мають величезну аудиторію, тепер будуть контролюватися Національною радою зі ЗМІ, близькою новому консервативному уряду країни.
Керівники «Польського громадського телебачення» (TVP) подали у відставку на знак протесту проти змін до закону про теле- і радіомовлення, прийнятих 31 грудня Сеймом Польщі за ініціативи правлячої консервативної партії «Право і справедливість». У відставку подали шеф каналу TVP-1 Пьотр Раджишевський, каналу TVP-2 Єжи Капущинський, каналу TVP Kultura Катажина Яновська, а також керівник Телевізійної Агенції Інформаційної (Telewizyjna Agencja Informacyjna) Томаш Зигут. Вони подали заяви, як повідомляє Wyborcza.pl, в останній день 2015 року. Звільняється також Єва Гер, яка відповідала у TVP за кадрові питання. Очільник державного TVP Януш Дащинський прийняв їх відставки.