Житомирська облрада вийшла з співзасновників обласної газети «Житомирщина»

Житомирська облрада вийшла з співзасновників обласної газети «Житомирщина»

16:10,
25 Грудня 2015
1820

Житомирська облрада вийшла з співзасновників обласної газети «Житомирщина»

16:10,
25 Грудня 2015
1820
Житомирська облрада вийшла з співзасновників обласної газети «Житомирщина»
Житомирська облрада вийшла з співзасновників обласної газети «Житомирщина»
Автори:
Житомирська обласна рада вийшла із співзасновників обласної газети «Житомирщина» і планує забрати одне з приміщень редакції. Таке рішення обласні депутати ухвалили на черговій сесії 24 грудня. Про це MediaSapiens повідомив народний депутат член Комітету свободи слова Юрій Павленко.

Зокрема, облрада вирішила:

-вийти зі складу співзасновників редакції газети «Житомирщина»;

-повернути у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст області майно, яке було внесено до статутного фонду (капіталу) редакції газети «Житомирщина»;

-доручити голові обласної ради здійснити організаційно-правові заходи щодо виходу обласної ради зі складу співзасновників редакції газети «Житомирщина» та повернення майна, яке було внесено до статутного фонду (капіталу) редакції;

-закріпити майно, вилучене із статутного фонду (капіталу) редакції газети «Житомирщина», на балансі комунальної установи по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради на праві оперативного управління;

-контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань бюджету і комунальної власності.

У коментарі MediaSapiens голова Житомирської облради Анжеліка Лабунська зазначила, що редакція газети «Житомирщина» має два приміщення, і обласна рада повертає собі одне з них.

«По факту редакція перебуває в будівлі на вул. Мала Бердичівська, яке залишається у неї в оренді за 1 грн. Водночас ще одне приміщення на вул. Київська, 103, яке вона не використовує і яке здавалося в суборенду, ми забираємо в оперативне управління», – сказала пані Лабунська.

За словами голови обради, у обласної влади немає наміру перешкодити редакції працювати. «Навпаки ми будемо усіляко сприяти виходу газети під час реформування», – запевнила Анжеліка Лабунська.

Юрист Інститут Медіа Права (ІМП) Галина Чижик зазначає, що рішення Житомирської облради порушують закон.

«Однак пункти рішення №№2,3,4, які стосуються майна, не відповідають чинному законодавству, а саме Закону України  "Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна", який передбачає: "До набрання чинності законом про реформування державних та комунальних засобів масової інформації, встановлюється мораторій на відчуження приміщень та майна редакцій державних та комунальних засобів масової інформації"», - проментувала вона.

Співзасновником газети «Житомирщина» виступає також Житомирська обласна держадміністрація (ОДА) - разом із Житомирською облрадою та трудовим колективом.  Юрист ІМП Галина Чижик вважає, що ОДА теж може вийти зі складу співзасновників до набуття чинності законом про реформування друкованих ЗМІ.

«Майно, передане редакції газети Житомирською ОДА, не може бути повернуте адміністрацією та залишається за редакцією до набрання чинності законом про роздержавлення. Після набуття чинності законом про роздержавлення повернення майна у володіння ОДА можливе на умовах, встановлених законом про роздержавлення у разі, коли трудовий колектив не бажатиме продовжувати випуск видання», – зазначила Галина Чижик.

Нагадаємо, засновниками газети «Житомирщина» є Житомирська обласна державна адміністрація, обласна рада та трудовий колектив редакції газети.

Як заявляв раніше перший секретар Національної спілку журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, рішенням про вихід з засновників газети «Житомирщина» і поверненням в своє оперативне управління майна редакції Житомирська облрада порушує Закон України про мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ. 

Народний депутат Юрій Павленко у своєму зверненні до голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської заявив, що плани облради щодо вилучення майна редакції газети «Житомирщина» позбавлять редакцію виробничих приміщень, а це «ставить під загрозу знищення незалежного від влади друкованого ЗМІ громади Житомирської області ще до його народження».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: "Житомир онлайн"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду