Громадська рада при Мінінформполітики припинила членство двох підозрюваних у посібництві сепаратистському каналу

Громадська рада при Мінінформполітики припинила членство двох підозрюваних у посібництві сепаратистському каналу

18:39,
30 Листопада 2015
2795

Громадська рада при Мінінформполітики припинила членство двох підозрюваних у посібництві сепаратистському каналу

18:39,
30 Листопада 2015
2795
Громадська рада при Мінінформполітики припинила членство двох підозрюваних у посібництві сепаратистському каналу
Громадська рада при Мінінформполітики припинила членство двох підозрюваних у посібництві сепаратистському каналу
Автори:
27 листопада на своєму позачерговому засіданні Громадська рада (ГР) при Міністерстві інформаційної політики (МІП) України припинила членство громадських діячів Дмитра Васильця і Євгена Тимоніна, які були затримані СБУ за підозрою у сприянні сепаратистському телеканалу «Новороссия ТВ». Про це MediaSapiens повідомила голова Громадської ради МІП Ольга Скрипник.

Дмитро Василець та Євген Тимонін підозрюються у тому, що вони доставляли обладнання, надавали консультації та практичну допомогу представникам телеканалу «Новороссия ТВ» для налагодження прямого ефіру, трансляцій новин про діяльність так званої «ДНР». В червні-липні 2014 року ці двоє чоловіків начебто виїхали на підконтрольну «ДНР» територію у Донецьк. 

Прокуратура Житомирської області повідомляє, що підозрюваним особам судом обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

При цьому Дмитро Василець є заступником голови Громадської ради МІП. Коментуючи скандал із арештом члена Громадської ради, міністр Юрій Стець заявив каналу «1+1», що особисто затверджував склад громадської ради Міністерства інформації, але не мав права перевіряти дані осіб, висунутих від громадських організацій. «Будь-який орган державної влади не має права втручатися ні в формування громадської ради, ні у визначання керівництва громадської ради», - сказав міністр.

Як повідомила Ольга Скрипник, 27 листопада Громадська рада прийняла рішення про припинення членства Дмитра Васильця і Євгена Тимоніна. Наразі не йдеться про їх виключення з Громадської ради. За її словами, існує презумпція невинуватості, і ці особи не можуть бути виключені, поки їх провина не буде доведена судом і судові рішення не набудуть чинності.

Водночас у програмі «ТСН Тиждень» за 29 листопада на каналі «1+1» стверджується, що Дмитро Василець, журналіст скандального 17-го каналу, діяч організації «Медіалюстрація»,  що роздає  «премії Геббельса» українським журналістам, та його колега Євген Тимонін є кремлівськими пропагандистами.  Пан Василець називається у розслідуванні каналу як засновник антиукраїнського каналу «Правильное ТВ», який підтримував Антимайдан і пропагує створення сепаратистських республік (зокрема, «Херсонської народної республіки»). Під час Революції гідності, як стверджують журналісти «1+1», за адресою фірми Дмитра Васильця збиралися кошти на підтримку «Антимайдану-Беркут».

У розслідуванні ТСН також називаються ще четверо колег Дмитра Васильця і Євгена Тимоніна по «Медіалюстрації», які свого часу увійшли до Громадської ради МІП як представники різних громадських організацій. Як встановили журналісти «1+1», ці ГО зареєстровані та знаходяться за одною адресою у місті Чернігові. У розслідуванні були названі прізвища Павла Тисевича, Катерини Василець, Євгена Клюєва, Дмитра Тодорова.

Як повідомила Ольга Скрипник, представниця Всеукраїнської професійної спілки працівників сфери культури та туризму Катерина Василець вже виключена зі складу Громадської ради за порушення положення про ГР: не була присутня на засіданнях три рази і більше, тобто не брала участі у роботі Ради.  

Щодо інших згаданих у розслідуванні осіб Ольга Скрипник повідомила, що питання про їх членство може бути розглянуте на наступних засіданнях Громадської ради. «Як голова Ради я виконую організаційні функції. Якщо на наступних засіданнях члени Громадської ради повідомлять про порушення названими особами положень або про невідповідність їх діяльності завданням Громадської ради, може постати питання про їх виключення», - сказала голова Ради при МІП.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фотоколаж ІМІ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду