За використання Instagram китайцям почали відключати мобільні

За використання Instagram китайцям почали відключати мобільні

13:30,
26 Листопада 2015
1504

За використання Instagram китайцям почали відключати мобільні

13:30,
26 Листопада 2015
1504
За використання Instagram китайцям почали відключати мобільні
За використання Instagram китайцям почали відключати мобільні
Автори:
Жителям Сіньцзяну (КНР) почали відключати мобільний зв'язок за спроби скористатися «західними» месенджерами і іншими програмами, зокрема, WhatsApp та Instagram.

Про це повідомляє New York Times, посилаючись на кількох людей, які безпосередньо зіткнулися з проблемою. 

При відключенні зв'язку місцеві оператори відправляли наступне повідомлення: «У зв'язку з поліцейським повідомленням, ми відключимо ваш номер протягом двох годин, у відповідності з законодавством. Якщо у вас є які-небудь питання, прохання якомога швидше звернутися до відділу кіберзлочинів найближчого поліцейського відділку».

За словами мешканки Сіньцзяну (північно-західний регіон Китаю), в поліції їй сказали, що відключення зв'язку націлене на людей, що використовують VPN-сервіси, щоб обійти «Великий китайський фаєрвол» – фільтр інтернет-контенту, покликаний «захищати» громадян КНР від небажаної інформації. Ті, хто намагався завантажити іноземні месенджери, наприклад, WhatsApp, теж опинилися під прицілом.

За словами іншого учасника подій, він опинився у відділку за те, що використовував VPN-сервіси для доступу в Instagram. Поліція вилучила у нього телефон, але повернула його за декілька хвилин. Від мобільного зв'язку його відключили на три дні. У підсумку він сказав NYT, що відмовляється від Instagram, тому що користуватися цією соціальною мережею надто проблематично.

Іншим пощастило менше, оскільки їм навіть не повідомили, на який термін відключили зв'язок. Скільки людей в Сіньцзяні зіткнулися з цією проблемою - невідомо. Один зі співрозмовників видання сказав, що після прибуття до відділку міста Урумчі побачив чергу з 20 осіб, які потребували відновлення зв'язку.

Пекін витратив значну суму на створення системи інтернет-цензури, але лазівки в ній все ж залишилися. Заморожування мобільних номерів у спробі прикрити ці лазівки свідчить про те, що китайська влада вийшла на новий рівень пильності, пише американське видання.

Нагадуємо, що китайська влада ухвалила рішення про посилення контролю над змістом доступних в локальному сегменті інтернету музичних композицій. 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
New York Times
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду