Держкомтелерадіо порадив ЗМІ матеріали УІНП до Дня пам’яті жертв голодоморів
Держкомтелерадіо порадив ЗМІ матеріали УІНП до Дня пам’яті жертв голодоморів
Матеріали розміщені на сайті Держкомтелерадіо.
Цього року УІНП пропонує ЗМІ обрати спеціальну тему «Люди правди» та особливо вшанувати пам’ять людей, які зробили все, щоб зберегти та поширити правдиві відомості про Голодомор. Гасло заходів 2015 року – «Щоб світ знав».
УІНП надав ЗМІ можливість використовувати без усяких обмежень соціальну рекламу «Люди правди», що містить 15 плакатів про осіб, які розповідали світові правду про Голодомор, та загальний плакат, які можна завантажити тут.
За наданими інститутом корисними інтернет-посиланнями можна знайти відомості про людей, зусиллями яких світу стала відома правда про Голодомор. Серед них - британські журналісти Ґарет Джонс(1905–1935), Малкольм Маґґерідж(1903–1990); митрополит Української греко-католицької церквиАндрей Шептицький; громадська активістка, депутат польського Сейму, автор статей на тему ГолодоморуМілена Рудницька; Прем’єр-міністр Норвегії, Президент Ради Ліги Націй у 1933 р., який виніс питання Голодомору на розгляд Ради Ліги Націй Йоган Людвіґ Мовінкель, український письменник Улас Самчук, американський історик-радянолог, автор книги, що є найґрунтовнішою науковою працею про Голодомор «Жнива скорботи» Роберт Конквест,американський історик, голова Комісії Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду Джеймс Мейс,українські громадсько-політичні діячі, публіцистиВолодимир Маняк і Лідія Коваленко-Маняк та інші.
Інформаційні матеріали містять також перелік художніх і документальних фільмів про Голодомор, список істориків, які спеціалізуються на цій темі та можуть надати коментарі ЗМІ.
Водночас Держкомтелерадіо нагадав телерадіокомпаніям про необхідність обмежити трансляцію розважальних програм у День пам’яті жертв голодоморів та висвітлювати поминальні заходи, що проводитимуться цього дня та напередодні.
Нагадаємо, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала мовникам при плануванні програм і передач на 28 листопада (День пам’яті жертв голодоморів) керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412).
Відповідно до Правил, у день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані:
- поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
- припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
- під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
- оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.