Стець передав РНБО пропозиції щодо змін до санкційного списку
Стець передав РНБО пропозиції щодо змін до санкційного списку
Про це на прес-конференції повідомив міністр інформаційної політики Юрій Стець, передає «Укрінформ».
«Працювала група за участю представників міністерства, юристів міністерства, представників парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, суспільних інформаційних організацій. Напрацювали документ щодо тих, кого варто було б виключити з цього списку, і тих, кого варто було б додати до цього санкційного списку. Цей документ з нашими пропозиціями з урахуванням думки представників медіаорганізацій ... ми передали в РНБО, МЗС і СБУ», - сказав він.
Юрій Стець висловив сподівання, що ці зміни будуть винесені на розгляд найближчого засідання Ради національної безпеки й оборони.
За даними джерел MediaSapiens, зі списку запропоновано виключити звичайних журналістів і кореспондентів, натомість залишити в списку власників і топ-менеджерів пропагандистських ЗМІ. Запропонований список наразі не розголошується, оскільки призначений для службового користування.
Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. У санкційному списку опинилися 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.
Це рішення викликало значний резонанс та критику в українській та європейській спільноті. Зокрема, Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів засудила указ Президента України Петра Порошенка, який поширив санкції на журналістів, і закликала українську владу негайно виключити їхні імена із санкційного списку. Представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович заявила, що санкції української влади, які заборонили в'їзд до України кільком десяткам іноземних журналістів, є серйозною загрозою для прав журналістів на вільний збір інформації. Переглянути рішення про санкції щодо представників медіа закликав українську владу і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд.
17 вересня РНБО скасувала санкції щодо шести європейських журналістів: трьох журналістів BBC, двох іспанських журналістів та одного німецького. Санкції щодо решти 38 медійників залишилися в силі. 18 вересня Петро Порошенко своїм указом №550/2015 увів у дію це рішення РНБО.
Інститут масової інформації з'ясував з власних джерел, що список осіб, до яких застосовано санкції України, складали в Міністерстві закордонних справ України в лютому 2015 року. У відповідь в МЗС заявили, що складений ним список іноземних журналістів не був фактичною підставою для включення цих журналістів до санкційного списку РНБО.
Тим часом при Міністерстві інформаційної політики було створено робочу групу з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників ЗМІ.
Нагадаємо, що також до санаційного списку потрапили чотири російські телеканали - ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ», «РТР-планета» і «Россия-24», а також виробники антивірусів «Лаборатория Касперского» (та його дочірня українська компанія) і «Доктор Веб».