МІП домовилося з ДМС про спрощену процедуру в’їзду іноземних журналістів до Криму

МІП домовилося з ДМС про спрощену процедуру в’їзду іноземних журналістів до Криму

16:36,
18 Листопада 2015
1663

МІП домовилося з ДМС про спрощену процедуру в’їзду іноземних журналістів до Криму

16:36,
18 Листопада 2015
1663
МІП домовилося з ДМС про спрощену процедуру в’їзду іноземних журналістів до Криму
МІП домовилося з ДМС про спрощену процедуру в’їзду іноземних журналістів до Криму
Автори:
У Міністерстві інформаційної політики України заявили про скорочення тривалості розгляду документів іноземних журналістів,охочих в’їхати в окупований Росією Крим з території України.

З цього приводу 13 листопада відбулася зустріч представників МІП, Державної міграційної служби України (ДМС), Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Міністерств юстиції та закордонних справ, повідомляє прес-служба МІП.

Відтепер розгляд документів журналістів, поданих до МІП, триватиме 1-2 дні замість п’яти. Однак ЗМІ не мають гарантій отримання дозволу на в’їзд після подачі пакету документів до ДМС.

«На практиці це означає, що журналіст або знімальна група має приїхати до Києва, подати документи до ДМС, чекати 5 днів й сподіватись про надання спецпропуску», – сказала радник міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар.

Тож МІП виконуватиме функцію посередника у координації дій між ДМС та іноземними ЗМІ. За словами пані Джеппар, надзвичайно важливим є висвітлення та правовий моніторинг ситуації із правами людини та свободою слова на анексованому півострові.

«Іноземні журналісти сьогодні зголошуються на в’їзд в Крим із дотриманням українського законодавства. Головне завдання України в цих умовах – спростити для них цю складну процедуру», – зазначила радник.

Процедура отримання дозволу від Державної міграційної служби регламентується постановою КМУ від 4 червня 2015 р. № 367 «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, яка передбачає особисту присутність під час подачі та отримання дозволу на в’їзд до Криму.

Коментуючи нововведення,  заступник голови Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) Андрій Яніцький зазначив, що все одно процедура в’їзду іноземних журналістів до Криму залишається надто складною та забюрократизованою.

«Це призводить до того, що іноземні журналісти потрапляють у Крим прямо з Росії, порушують таким чином українські закони та потрапляють під вплив російської пропаганди», - наголосив він.

Пан Яніцький вважає, що процедура отримання дозволу має бути дистанційною та займати не більше 20-30 хвилин.

«Міграційна служба має працювати у цьому напрямку, а не звітувати про скорочення часу оформлення дозволів з 5 до 2 діб. Адже це не вирішує проблему. Незрозуміло також, чому раптом іноземні журналісти мають тепер звертатися до посередника в оформленні дозволу на перетин кримського кордону, адже  це не передбачено законодавством. Схоже, міграційна служба просто уникає відповідальності за свою роботу, коли передає якісь повноваження іншому органу влади», - зазначив пан Яніцький.


Нагадаємо, у жовтні Комітет Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) попереджав іноземних колег про кримінальну відповідальність за українським законодавством за порушення порядку в'їзду на тимчасово окупований півострів Крим та виїзд з нього,  а також зверталася до державних органів України щодо спрощення перетину адміністративного кордону з півостровом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Wikipedia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду