НМПУ закликає іноземних журналістів відвідувати Крим у законний спосіб
НМПУ закликає іноземних журналістів відвідувати Крим у законний спосіб
13-18 жовтня у Ялті, в окупованому Криму, відбувається конференція молодих журналістів, у якій беруть участь колеги з деяких європейських країн.
«Ми припускаємо, що організатори конференції не попередили учасників про кримінальну відповідальність за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України. Стаття 332-1 Кримінального кодексу України передбачає обмеження волі до трьох років за порушення цього порядку, а у разі порушення цього порядку групою - до п'яти років обмеження волі», - зазначає НМПУ.
Медіапрофспілка нагадує колегам про резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року (А/RES/68/262) «Територіальна цілісність України», яка закликає не визнавати будь-яку зміну статусу Криму та утримуватися від будь-яких дій, які можна було б розцінювати як визнання такої зміни статусу.
Українське законодавство дозволяє журналістам інших країн відвідувати Крим у законний спосіб.
Водночас НМПУ готує офіційне звернення до державних органів України щодо спрощення перетину адміністративного кордону з Кримом для іноземних журналістів. Також медіапрофспілка готує офіційні листи до національних медійних організацій різних країн, які також входять до Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів, з роз'ясненням правил відвідувань тимчасово окупованого росіянами Криму.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України змінив Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України. Зміни до урядової постанови № 367 від 4 червня 2015 року внесено постановою № 722 від 16 вересня 2015 року, яку оприлюднено на «Урядовому порталі».
Згідно з новим Порядком, до Криму зможуть в'їжджати іноземні журналісти. Для цього вони мають отримати спеціальний дозвіл, виданий територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області виключно за клопотанням або погодженням з Міністерством інформаційної політики.
У вересні Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ), які входять до Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), вимагали від Президента України Петра Порошенка надати роз'яснення щодо включення низки міжнародних журналістів до санкційного списку.