Доля російськомовного телеканалу в Латвії: Нас поховали, не дійшовши до кладовища
Доля російськомовного телеканалу в Латвії: Нас поховали, не дійшовши до кладовища
Портал Delfi, не дочекавшись обіцяної конкретики на саміті «східного партнерства», звернувся за коментарями до тих, хто просував ідею російськомовного громадського ТБ.
На початку квітня державна телекомпанія LTV відзвітувала про готовність концепції третього каналу, який повинен був запропонувати альтернативну інформацію і дати платформу для комунікації для російськомовної аудиторії, оскільки та живе переважно в інформаційному просторі російського ТБ.
Передбачалося, що проект нового каналу (і його фінансування) стане чи не центральною темою для обговорення на саміті «Східного партнерства» в Ризі.
Дійсно, ситуація з мовленням на російську аудиторію обговорювалася на конференції ЗМІ «Східного партнерства». Але далі обговорення викликів у сфері свободи ЗМІ та поліпшення медіасередовища в регіоні справа не пішла.
Розмова з працівниками російськомовної служби новин LTV виявив найбільш песимістичні настрої.
«Про проект все вперто мовчать. Схоже, що нас поховали, не дійшовши до кладовища…» — пояснив ситуацію один з журналістів. Портал Delfi звернувся за роз'ясненнями до голови відділу з медіаполітики при Міністерстві культури Латвії Роберта Путніса і глави LTV Івара Белте щодо того, чи буде в Латвії російськомовне громадське ТБ.
«Остаточного рішення поки немає, його повинна ухвалити Рада з інтернет-ЗМІ та Латвійське телебачення. Однак міністр фінансів вже сказав, що грошей на це немає, а міністр культури чітко заявила, що політично не підтримує цю ініціативу», - розповів Роберт Путніс.
Директор Латвійського телебачення Івар Белте наголосив на необхідності реалізації проекту: «Я вважаю, що такий канал потрібно було створити років 20 тому. Тоді це було логічним, а нині ми можемо хиба що виправити свої помилки. І цей проект потрібен зовсім не як реакція на події в Україні чи засіб контрпропаганди. Адже необхідність в правдивих новинах російською ми можемо задовольнити й зараз. Канал повинен покривати ширшу тематику першочергових питань: здоров’я, освіту, культуру… І тут потенціал я особисто бачу».