Енн Епплбаум: Путін може контролювати в своїй країні набагато більше, ніж будь-який європейський лідер
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Енн Епплбаум: Путін може контролювати в своїй країні набагато більше, ніж будь-який європейський лідер
Про це йдеться на сайті Media forum.
Енн Еплбаум пояснила, що в даній ситуації слід розглядати пропаганду внутрішню і зовнішню, оскільки в самій Росії та за межами країни вона діє по-різному. Журналістка стверджує:«Путіну все одно, чи ви підтримуєте його, якщо живете в Англії. Його мета – розвалити демократію, використати суперечності та виявити європейську корупцію. Це робиться не тільки для того, щоб послабити опонентів Росії, але й показати, що немає альтернативи».
Пані Еплбаум наголошує, що у внутрішній пропаганді для Путіна дуже важлива Україна, «адже якщо тут відбувся Майдан, подібне може статись і в Росії». Саме тому, на думку журналістки, пропаганда в межах Росії прагне показати, що українська революція була фальшивою.
Також вона виокремлює трійку основних аспектів пропаганди. Перший: люди не дізнаються правду, якщо дати їм мільйон теорій замість заперечення. Журналістка нагадує: «Всі ми пам’ятаємо падіння малазійського літака. Росія не давала заперечень, вони пропонували пояснення та варіанти».
Другий важливий спосіб, на думку Еплбаум, полягає в наданні моральної противаги: «Іноді Путін жартує про корупцію: «Так, ми корумповані, але ж ви також корумповані».
«Нині політичний клас у Росії навчився грати у західні ігри і говорити нашою мовою. Якщо ми заборонимо їхні пропагандистські телеканали, то вони скажуть, що це цензура», - розповідає журналістка про третій аспект російської пропаганди.
Вона також пригадала про те, як десятиріччя тому інтернет нарекли новим простором свободи, однак він став зручним майданчиком для маніпуляцій свідомістю, а тому «дуже важливо пам’ятати, що в Китаї, Ірані, Венесуелі також є такі лідери, диктатори використовують нові медіа для створення своїх меседжів за допомогою інформації, яку ми навіть не сприймаємо як пропаганду».
«З Ігорем Померанцевим ми говорили, як навчити людей розпізнавати неправду. У Києві є «Стопфейк», яка вчить розпізнавати таку пропаганду. Тобто потрібен цілий навчальний процес. На Заході є окремі омбудсмени, які публікують, що правдиво чи неправдиво написали медіа», - зауважила Енн Еплбаум.