Україна зараз має найбільш позитивний імідж на Заході за всі роки незалежності – Ростислав Хотин

00:00,
2 Квітня 2014
2028

Україна зараз має найбільш позитивний імідж на Заході за всі роки незалежності – Ростислав Хотин

00:00,
2 Квітня 2014
2028
Україна зараз має найбільш позитивний імідж на Заході за всі роки незалежності – Ростислав Хотин
В інформаційному та політичному полі Європи минула втома від України, однак важливо не втратити здобуту хвилю інтересу – заявив Ростислав Хотин, кореспондент УНІАН в Брюсселі, під час круглого столу  «Україна під прицілом кремлівської пропаганди. Наш контраргумент», що організував Фонд «Демократичні ініціативи». 

«В європейських структурах та пресі Україну за всі 23 роки незалежності так позитивно не сприймали, навіть під час "газових війн" 2006, 2009 років, - сказав під час прямого включення з Брюсселю Ростислав Хотин. – Тоді звинувачували і Росію, і Україну.   Але після української революції та воєнного вторгнення Росії ситуація змінилась».

На думку пана Хотин, це пов’язано з тим, що  європейські структури відчувають борг перед Україною за ті жертви, які українці поклали за свободу і відстоювання європейських цінностей.

У той же час Росія дуже активно представлена на медіаринку Європи, що в першу чергу пов’язано із потужним журналістським корпусом, великою кількістю російських  корпунктів, піар-компаніями. В інформаційній війні з Росією Україна теж має активніше проводити свої інформаційні кампанії за кордоном, вважають учасники круглого столу. Так, Діана Дуцик, головний редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика»),  зазначила, що доцільним було б створення  прес-центру в Брюсселі, який би активно працював із західними журналістами: «Можливо, такий прес-центр є дещо бюрократичним засобом, однак зараз необхідно закріплювати позитивний імідж України і працювати у напрямі  подолання стереотипного бачення української історії та політики».

Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи», зауважила, що група українських громадських організацій вже організувала офіційну невелику «штаб-квартиру» у Брюсселі, яка зараз проходить реєстрацію.  «Офіс може стати посередником між українськими громадськими організаціями та євроструктурами, якщо приєднаються журналісти, то це буде дуже добре».

Фонд «Демократичні ініціативи» вже втретє проводить у Києві круглий стіл щодо протидії кремлівській пропаганді. Також такий круглий стіл пройшов у Харкові. Як зазначила Ірина Бекешкіна плануються поїздки експертів у інші міста: особливо важливо зараз налагодити комунікацію зі Східними та Південними регіонами.

Під час круглого столу була представлена робоча версія рекомендацій щодо посилення інформаційної безпеки, яку склали учасники круглих столів. Зокрема, це рекомендації Верховній Раді, Кабінету міністрів, РНБО, представникам ЗМІ і громадським організаціям. Також були представлені результати опитування 70 журналістів на тему «Україна під прицілом російської влади та ЗМІ. Проблеми інформаційної безпеки».

Детальніше про круглий стіл читайте найближчим часом на MediaSapiens

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду