Ліберійський медіавласник домагається обрання сенатором колишнього футболіста
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ліберійський медіавласник домагається обрання сенатором колишнього футболіста
Витяги із його рекомендацій опублікувала щоденна ліберійська газета Frontpage Africa.
«Усі ведучі повинні підтримувати Веа, щоб він переміг на виборах, що відбудуться 16 грудня», - йдеться у тексті.
І для уникнення непорозумінь зазначається: «У цьому зацікавлений генеральний директор».
Тим самим журналістам наказують надавати ефірний час в інтересах тільки певній особі.
«Репортери без кордонів» (RSF) вважають цю ситуацію «провісником найгіршого» для країни, що перебуває у глибокій кризі у сфері охорони здоров’я і відома великими корупційними скандалами.
Завідувачка африканського бюро медіаорганізації Клеа Кан Скрібер (Cléa Kahn-Sriber) висловила обурення перешкодами, що виникають у зв’язку з цим для свободи преси.
«Власник мережі забороняє своїм журналістам висвітлювати виборчу кампанію різнобічно й збалансовано, - заявила вона. – Це особливо непокоїть, бо ліберійська влада вже завдала шкоди свободі медіа в умовах розповсюдження вірусу Ебола».
Муса Біліті – не тільки медіамагнат злиденної африканської країни, а й президент Ліберійської футбольної асоціації (TheLiberiaFootballAssociation). Тож його підтримка на парламентських виборах володаря «золотого м’яча» здається цілком зрозумілою.
48-річний Джордж Веа (повне ім’я: Джордж Манне Оппонг Усман Веа - GeorgeMannehOppongOusmanWeah) – колишній нападник збірної Ліберії, один з найвідоміших африканських футболістів. 1955 року він був визнаний за версією FIFA Футболістом року, єдиним в історії цього титулу африканцем. Тричі ставав Африканським футболістом року. Він також є одним із двох володарів «Золотого м’яча», які ніколи не грали на чемпіонатах світу, і єдиним володарем цього трофею, команда якого не брала у них участі. Попри усі зусилля, Джорджу Веа так і вдалося піднести національну команду Ліберії до світового рівня.
Завершивши у 37-річному віці спортивну кар’єру, під. час якої він грав у спортивних клубах Італії, Франції та Великої Британії, славетний футболіст зайнявся гуманітарною та політичною діяльністю. Був посланцем доброї волі ЮЕІСЕФ, 2005 року балотувався у президенти Ліберії. Однак, набравши найбільшу кількість голосів у першому турі, зрештою програв вибори Елен Джонсон Серліф, яка стала першою в історії жінкою-президентом африканської держави.
Прикметно, що під час тодішніх перегонів Муса Біліті з таким самим завзяттям, як нині Джорджа Веа, підтримував його суперницю і вважався її політичним союзником.