Діти і телевізор: як зменшити негативний вплив «зомбоящика»

00:00,
17 Грудня 2011
1519

Діти і телевізор: як зменшити негативний вплив «зомбоящика»

00:00,
17 Грудня 2011
1519
Діти і телевізор: як зменшити негативний вплив «зомбоящика»
Послуги цифрового телебачення допомагають батькам контролювати те, що дивляться їхні діти.

У середньому дитина проводить перед телевізором від 14 до 28 годин на тиждень, тобто від 2 до 5 годин щоденно. Це величезний проміжок часу, протягом якого вона вбирає в себе нову інформацію. Часто батьки самі вручають дітям пульт від телевізора, а вже потім скаржаться на страшні фільми та недитячі програми. Замість скаржитися дорослі можуть узяти дитячий телеперегляд у свої руки.

Сучасні провайдери цифрового телебачення надають послуги «батьківського контролю», які дозволяють фільтрувати те, що дивиться дитина. Такі функції можливі завдяки технології IP-TV – спеціального протоколу, при якому телебачення йде тим же каналом, що й інтернет, але вищої якості. IP-протокол надає доступ до широкого кола відео- та аудіопослуг, головна ознака яких – інтерактивність.

Як нові можливості цифрового ТБ можуть сприяти безпеці дитини – це питання обговорювалося на баркемпі із соціальної журналістики «СоціалкаCamp».

Оксана Маслова, піар-менеджер Одеської телекомунікаційної компанії Tenet, розповіла про послугу компанії «Розширений батьківський контроль»: «Перевага такої функції в тому, що не провайдер визначає набір безпечних каналів, а самі батьки. Дорослі можуть легко заблоковувати будь-який канал, поставивши на нього пін-код. Так само можна заблокувати будь-який фільм чи інше відео з бази даних Tenet. У результаті дитина, з одного боку, не втрачає права вибору, але з іншого – зникає небезпека натрапити на щось неприйнятне для дитячого віку».

Користувачі можуть створювати рейтинг фільмів (із відеобази компанії), рекомендуючи їх для перегляду іншим. Якщо ж батьки заблокували певний фільм, то інші користувачі це побачать, і таким чином потенційно небезпечні для дітей фільми опускаються нижче в рейтингу.

За словами Оксани Маслової, батьки можуть скласти свій список фільмів (зі спеціального «Дитячого кінозалу»), мультфільмів чи різноманітних освітніх програм для дітей. Освітні програми дають можливість вчити абетку, іноземні мови та інші предмети.

Нині в Одеській області протоколом IP-TV користуються 3,5 тис. сімей. Із них 70% використовують функцію розширеного батьківського контролю. «Ми плануємо також проводити освітні програми серед користувачів, і зокрема батьків, – сказала Оксана Маслова. – Необхідно детально пояснювати призначення та можливості послуги батьківського контролю. Адже часто трапляються випадки, коли користувачі бояться щось змінювати в налаштуваннях і навіть не знають про можливості сучасного телебачення».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
GlobalScience
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду