Технології руйнують дитячий сон – дослідження

Технології руйнують дитячий сон – дослідження

00:00,
15 Листопада 2013
1459

Технології руйнують дитячий сон – дослідження

00:00,
15 Листопада 2013
1459
Технології руйнують дитячий сон – дослідження
Технології руйнують дитячий сон – дослідження
Наукове видання «Журнал педіатричної психології» (Journal of Pediatric Psychology) опублікував дослідження, що виявляє негативний вплив технологій на сон дітей.

Науковці виявили, що стан неспокою та втрати сну спричиняє наявна у кімнаті, де спить дитина, техніка. Тому телевізори, комп’ютери та мобільні телефони не слід тримати у дитячих, виводить результати дослідження Telegraph.

«Один з найбільших подразників сну – це технології. – стверджує автор статті психолог доктор Дженніфер Врінд (Jennifer Vriend) із канадського Dalhousie University. – Багато підлітків тримають телефон поряд із собою під час сну і часто прокидаються від звуку, що сигналізує надходження sms, імейлу чи повідомлення з Facebook».

«Наявність телевізорів та ігрових приставок у спальнях – це також проблема. Таким чином мозок сприймає кімнату як зону розваг, а не простір для відпочинку», - додає науковець.

Втрата хоча би години сну негативно відображається на здібностях дітей під час занять. Так, недосипання спричиняє проблеми з математикою та запам’ятовуванням. Але якщо ви додасте до сну дитини хоча би годину – це дозволить їй стати спокійнішою та сконцентрованішою.  

«Більше того, - додає доктор Врінд, – під час сну людина закріпляє вивчене протягом дня. Тому діти без нормального сну втрачають на двох рінях».

Під час дослідження науковці працювали із групою з 32 дітей віком від 8 до 12 років, які в середньому сплять по дев’ять годин.

Заключення дослідження повідомляє: «Навіть незначні відхилення у тривалості сну, якщо це відбувається протягом кількох днів, можуть зачепити критичні когнітивні та емоційні функції у дітей».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду