У Вірменії створили онлайн-гру для підлітків, яка вчить медіаграмотності
У Вірменії створили онлайн-гру для підлітків, яка вчить медіаграмотності
Про це «Детектору медіа» повідомила представниця організації Лусіне Григорян.
У грі розповідається про те, що Верітас – принцеса землі Інформії й гарантка правди й довіри, зникла. Поширюється чутка, що вона виходить заміж за сусідського правителя Маніпулуса, який давно хотів окупувати Інформію. Але коханий принцеси на ім’я Літератус не вірить у це й вирушає на пошуки Верітас. Аби звільнити принцесу, він має пройти 10 рівнів випробувань, на кожному з яких перевіряти інформацію. The Adventures of Literatus розробила компанія Koreez.
Наразі гра доступна вірменською мовою, а також англійською – в бета-версії. Планується також її переклад на грузинську мову.
За словами Лусіне Григорян, The Adventures of Literatus орієнтована на молодь віком від 14 до 20 років – школярів та студентів.
«Гру присвячено перевірці інформації – фактів, джерел, зображень. Вона допомагає гравцям опанувати ці навички, а також надає їм для цього різні інструменти та підказки. Діти навчаються перевіряти фотографії за допомогою зворотного пошуку в Google, порівнювати інформацію з невідомих джерел (наприклад, акаунтів у соціальних мережах) з надійними джерелами (професійними медіа, офіційними веб-сайтами), вони вчаться працювати з картами ... Вони навіть аналізують статті та пишуть листи в редакцію», – розповіла вона.
Media Initiatives Center уже презентувала деяким вчителям на тренінгу й планує поширити інформацію про неї по всіх школах країни. Медіаорганізація рекомендує педагогам використовувати її як під час уроків, так і в позакласній роботі.
«Ми сподіваємось, що діти також гратимуть у неї вдома. Ми протестували The Adventures of Literatus в кількох школах і побачили дуже позитивну реакцію. Особливо радісно було бачити, як діти обговорюють сюжет та методи перевірки інформації у процесі гри», – зазначила Лусіне Григорян.
Це вже не перша гра з медіаграмотності для молоді, яку презентує Media Initiatives Center. Організація також створила гру Mediabattle, яка перекладена зокрема й українською мовою й має назву «Медіазнайко». Також вони створили гру Tsantsar, присвячену онлайн- і цифровій безпеці. Посібник від Media Initiatives Center використовується для викладання медіаграмотності в школах Вірменії.
Нагадаємо, ГО «Детектор медіа» презентувала перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер». Він є інноваційним освітнім проектом, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Кожний розділ супроводжується тестом для оцінки засвоєних знань.