Журналісти «приписали» школяреві злочин, якого той не вчиняв

Журналісти «приписали» школяреві злочин, якого той не вчиняв

00:00,
6 Лютого 2014
1534

Журналісти «приписали» школяреві злочин, якого той не вчиняв

00:00,
6 Лютого 2014
1534
Журналісти «приписали» школяреві злочин, якого той не вчиняв
Журналісти «приписали» школяреві злочин, якого той не вчиняв
Російські та зарубіжні медіа помилилися, висвітлюючи події про захоплення школярем заручників. З’ясувалося, що фотопортрет, яким ілюстрували матеріали, належить однофамільцю злочинця, пише jourdom.ru.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомив Сергій Гордєєв, чиї фото помилково використали медіа. Хлопець сам звернувся до редакції газети «Комсомольская правда», щоб спростувати інформацію про те, що нібито він когось убив.

«Ви, пробачте, дурні, – написав Сергій на своїй сторінці в соцмережі «ВКонтакте». – 1) Я Сергій Гордєєв – це правда!! 2) Я не стріляв ні в кого (просто помилились, тобто ТБ бреше) 3) Якщо б це був я, то зараз би не фотографувався з газеткою!»

Як з’ясувало видання tjournal.ru, світлину школяра в червоній куртці першим знайшов журналіст Максим Кононенко. Потім її опублікували на Twitter-аккаунті @molnia_me. Саме це фото, на якому зображений інший Гордєєв, використали медіа.

Підліток, якого помилково назвали злочинцем, побачив своє фото на ТБ, злякався і разом з батьками почав телефонувати родичам та друзям і переконувати їх, що насправді вбивця – інша людина.

Попри те, що хлопця переконували виступити на телебаченні і розповісти про інцидент, він відмовився. На своїй сторінці у Facebook Сергій Гордєєв висловив скорботу з приводу смерті вчителя та міліціонера.

Газета «Комсомольская правда» спростувала неправдиву інформацію і попросила пробачення у хлопця, який став жертвою журналістської помилки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
vk.com/id215814191
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду