Американець записав на відео три роки життя своєї родини
Деб Рой, дослідник із Медіалабораторії Массачусетського технологічного інституту, протягом трьох років записав понад 90 тисяч годин життя своєї родини на відео та понад 140 тисяч годин на аудіо. Результатами експерименту, який науковець жартома назвав «найбільшою колекцією домашнього відео у світі», він поділився з учасниками конференції TED (Technology, Entertainment, Design), повідомляє Mashable!
Рой установив в усіх кімнатах своєї квартири камери спостереження, які працювали цілодобово, відсилаючи записане відео на сервер. Він розпочав запис із народженням свого сина. Окрім бажання закарбувати в пам’яті важливі моменти життя родини, головним предметом його дослідження був розвиток мовлення дитини.
Науковцеві вдалося відстежити точні моменти, коли дитина вперше вимовляла те чи інше слово. Зокрема, аналізуючи відео- та аудіозаписи, Рой з’ясував, що його син уперше вжив слово «вода» на кухні, а слово «па-па» - біля вхідних дверей. Таким чином батько зафіксував народження та засвоєння 503 слів у лексиконі сина до дворічного віку. Він також відстежив уплив, який справляли дорослі (він, його дружина і нянька) на мовлення хлопчика. Одним із прикладів, наведених Роєм, був змонтований аудіозапис перетворення слова gaga, яким дитина позначала воду, на water протягом шести місяців.
Технологія аналізу відео- та аудіозаписів, розроблена Дебом Роєм, може бути використана не лише для підглядання за своєю (чи чужою) родиною, але й із комерційною метою. Bluefin Labs, проект, який Рой нещодавно запустив, аналізує обговорення телевізійного контенту в соціальних мережах за допомогою тієї самої технології. Науковець бачить перспективи її застосування в науці, державному управлінні та бізнесі.
«Медіаграмотність»