Головреда та кореспондента «Российской газеты» занесено на Дошку ганьби
Головреда та кореспондента «Российской газеты» занесено на Дошку ганьби
Зокрема, 15 травня видання опублікувало неправдиву інформацію про використання українськими військами вертольотів з символікою ООН. Це повідомлення базувалося на сюжеті каналу LifeNews, який видав кадри півторарічної давності за події в рамках АТО. Спростування цієї інформації не було опубліковано.
3 червня кореспондент «Российской газеты» Петро Лихоманов опублікував фейкове повідомлення про участь української біатлоністки Олени Підгрушної в боях під Слов’янськом. Журналіст повідомив, що в мережі з’явилася фотографія молодої жінки, яка «віддалено нагадує Підгрушну», в камуфляжній формі зі зброєю на горі Карачун під Слов’янськом. При цьому, згаданої фотографії не опубліковано. Повідомлення спростувала сама спортсменка, повідомивши, що в цей час вона брала участь в різних публічних заходах в Києві. Коментар Олени Підгрушної на сторінках «Российской газеты» опубліковано не було.
Видання кілька разів поширювало недостовірну інформацію про використання фосфорних бомб у селищі Семенівка біля Слов'янська. 12 червня і 19 червня «Російська газета» повідомила про фосфорні бомби на основі сюжету каналу «Россия 24» з фейковими кадрами атаки фосфорними бомбами. Ці кадри були зняті в 2004 році у місті Ель-Фаллуджа, Ірак.
Окрім цього, на сторінках видання систематично послуговуються термінами «хунта» та «нацисти» стосовно офіційної української влади та проукраїнських активістів.
Детальніше із випадками маніпуляцій та дезінформації можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів».