Фейки поширюють у 70 країнах. Україна має «середній потенціал» — дослідження
Фейки поширюють у 70 країнах. Україна має «середній потенціал» — дослідження
Вчені Оксфордського університету знайшли докази пропаганди, придушення інакомислення і маніпуляцій громадською думкою в соціальних мережах 70 країн світу.
Про це повідомляється у дослідженні Оксфордського інтернет-інституту.
За їхньою інформацією, цей показник кожного року росте. Приміром, у 2017 році таких країн було 28, у 2018 році — вже цілих 48.
Liga Tech наводить головні результати дослідження:
У 2019 року в 26 країнах світу інформаційна пропаганда використовувалася з ціллю порушення основних прав людини (в Азербайджані, Китаї, Кубі, Єгипті та інші країнах), для дискредитації політичних опонентів ( зокрема, в Ірані, Казахстані, КНДР, Катарі, Росії та інших) і тиску на громадську думку (в Саудівській Аравії, Судані, Сирії, Таджикистані, Таїланді, Туреччинї, ОАЕ, Узбекистані, Венесуелі, В'єтнамі, Зімбабве).
У доповіді також згадується Україна. На думку авторів, кампанії з розповсюдження дезінформації в Україні мають «середній потенціал» і послідовну стратегію, а в таких кампаніях задіяні штатні співробітники, які працюють цілий рік.
До цього ж рівня автори віднесли також Азербайджан, Бахрейн, Бразилію, Камбоджу, Кубу, Ефіопію, Гватемалу, Грузію, Індію, Казахстан, Киргизстан, Малайзію, Таджикистан, Таїланд, Туреччину, Великобританію і Узбекистан.
«Серед країн з "високим потенціалом" у маніпуляційних кампаніях автори звіту назвали США, Росію, Китай, Єгипет, Іран, Ізраїль, Саудівську Аравію, Сирію. Вважається, що в подібних кіберопераціях в цих країнах задіяні сотні і тисячі персоналу, на них витрачаються "значні кошти" та проводяться "наукові дослідження і розробки"», — пише Liga Tech.
Нагадаємо, виявилося, що росіяни використовують пропагандистські міфи про «фашистів в Україні» навіть як аргумент у Європейському суді.
А окупаційна влада Криму поширює фейки про наплив українських туристів, кількість яких насправді з кожним роком зменшується.