Твіти «Дороті» з холодильника: що не так з цією новиною

Твіти «Дороті» з холодильника: що не так з цією новиною

12:38,
16 Серпня 2019
1201

Твіти «Дороті» з холодильника: що не так з цією новиною

12:38,
16 Серпня 2019
1201
Твіти «Дороті» з холодильника: що не так з цією новиною
Твіти «Дороті» з холодильника: що не так з цією новиною
Автори:
Журналісти BuzzFeed News викрили неправду навколо новини про твіти, які дівчина публікувала у соцмережі, нібито вийшовши у Твіттер з холодильника LG.

Новину про те, що 15-річна Дороті зі США після заборони батьків користуватись смартфоном публікувала твіти через розумний холодильник, поширили багато ЗМІ з різних країн світу. Проте новина виявилася неправдивою. Принаймні такого висновку дійшли журналісти BuzzFeed News.

Коли дівчина (користувач, що стоїть за її акаунтом) публікувала пости з розумного холодильника, у її твітах з’являлася відповідна позначка — LGSmartRefrigerator. Користувачку навіть підтримали офіційні акаунти Твіттер та LG:

У «Дороті» також взяло інтерв’ю престижне  видання The Guardian. Пости «дівчини Дороті» стали вірусними у Твіттері. Про цю історію повідомила й велика кількість світових і українських ЗМІ. 

З українських ЗМІ цю новину опублікували, зокрема: «Кореспондент», «Факти», «Мой город», «Internet.ua», «Твій портал», «Інститут масової інформації», «Йод.медіа», «Itc.ua» та деякі інші сайти. Із російських ЗМІ новину поширили «Рамблер», «Медуза» та інші.

Пізніше частина видань, серед яких «Громадське», «Інститут масової інформації», «Itc.ua», «Медуза» та інші опублікували спростування.

«Детектор Медіа» також опублікував цю новину, а пізніше оновив її і додав, що не все у ній правда. А ймовірно, уся ця історія може бути фейком, проте поки точно це визначити складно.

Журналісти BuzzFeed нагадали, що інформацію про публікацію твіта з будь-якого джерела легко підробити. Вони також навели інструкцію, як це зробити. Із нею можна ознайомитися на форумі Reddit.

У компанії «LG» повідомили виданню BuzzFeed, що жоден їхній холодильник не має встановленого додатку Твіттера. У деяких моделях є браузер, але якщо публікувати твіт з нього, то джерелом буде вказано Twitter Web App, а не LG Smart Refrigerator, як писала на своїй сторінці «Дороті».

Крім того, пошук у соцмережі показав, що ніхто крім акаунту @thankunext327 не твітив з холодильника LG:

Журналісти видання BuzzFeed також зв’язалися з самою «Дороті» через приватні повідомлення. У переписці вона заявила їм, що тепер зайшла у Твіттер з айпаду брата, але він майже розрядився, а зарядні пристрої у неї нібито всі відібрали. В той же час запитання журналістів про конкретну модель холодильника, з якої їй вдалося вийти у Твіттер і писати в ньому, «Дороті» назвала «грубим» та відмовилася відповідати.

Також досі точно невідомо, чи стоїть за цим акаунтом та «15-річна Дороті», як позиціонує її сторінка. Тим часом у твіттер-акаунті «Дороті» продовжує ретвітити пости з підтримкою на її адресу, а сам акаунт досить швидко набрав вже більше 34 тисяч підписників.

Нагадаємо, раніше «Детектор Медіа» писав, що в Інстаграмі введуть функцію позначки фейкового контенту.

BuzzFeed News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду