Комісар ЄС розповів про план Брюсселя по боротьбі з пропагандою Росії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Комісар ЄС розповів про план Брюсселя по боротьбі з пропагандою Росії
Як пише The Guardian, завдяки детальному моніторингу ЄС було каталогізовано понад 4 тис. прикладів дезінформації. Серед них була інформація про отруєння Скрипалів у Солсбері та збитий літак MH17.
«Завдяки цьому ми тепер краще розуміємо основні інструменти, канали та меседжі кампанії з дезінформації Кремля», — запевнив Кінг.
ЄС має ряд заходів, що спрямовані на протидію маніпуляціям та фейкам
Наприклад, в інтернет-платформ вимагатимуть більшої прозорості щодо того, хто використовує мікро-вибірки для розповсюдження меседжів.
Кінг підкреслює, що зараз інструменти у соціальних медіа можуть бути дуже легко використані — державами чи іншими зацікавленими сторонами — для того, щоб зруйнувати демократичні системи та використати їх як зброю.
«Те, що раз було відкинуте, як фантазії, дуже швидко увірвалося у світ фактів в різних аспектах: від угоди про асоціацію між Україною та ЄС, до референдуму про членство у ЄС чи виборів президента, які повинні бути чесною грою», — каже він.
Три форми зловживань у соціальних мережах
Країни-члени ЄС невдовзі мають опублікувати свої плани щодо протидії втручанням у вибори та способам отримати дані виборців. Комісія прагне згуртувати зусилля, щоб подолати небезпеки від маніпуляцій у соціальних мережах, яку називає «сучасною зброєю масового знищення».
Зловживання у соціальних мережах, за словами пана Джуліана, має три форми:
- витоки, що спрямовані на зміну громадської думки через появу шкідливої інформації у «потрібному місці» під час кампанії;
- фальшиві новини, які допомагають розгойдати громадські настрої та вплинути на результат;
- розповсюдження цілеспрямованих меседжів на базі психометрії, для чого використовують детальні дані про користувачів (тобто те, що зробила Cambridge Analytica).
У найближчі тижні очікується схвалення кодексу, який має роз’яснити користувачам інтернету, чому вони бачать ті чи інші меседжі та пости у соціальних мережах.
Нагадаємо, раніше MediaSapiens повідомляв, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.