Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни

Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни

11:40,
12 Січня 2017
2420

Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни

11:40,
12 Січня 2017
2420
Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни
Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни
Автори:
Шведський інститут міжнародних відносин звинувачує Росію у використанні фейкових новини та фальшивих документів, щоб вплинути на громадську думку в країні.

Інститут провів комплексне дослідження, яке виявило, що Швеція є об'єктом «широкого спектра активних заходів», які мають на меті підірвати суспільну підтримку політики, яку провадить уряд. Зокрема Росія поширювала через російський сайт «Спутник» звіти, що вводили в оману аудиторію, цитує The Guardian. Крім того, через канали російської публічної дипломатії поширювалися фейкові новини, які одразу підхоплював «Спутник» та інші сайти.

Дослідникам не вдалося з'ясувати першоджерела фейків, однак вони «відповідають стратегічним цілям Росії». На думку Інституту, основною метою Москви було мінімізувати роль НАТО в Балтійському регіоні і утримати Швецію від міжнародного військового союзу.

Один з авторів доповіді Мартін Краг (Martin Kragh) розповів, що дослідники вивчили 26 фейків, які були поширені в шведських медіа у період з кінця 2014 року і до середини 2016 року. Більшість із них з'явилися на підозрілих маловідомих сайтах російською або швдською мовою. В деяких з них цитувалися шведські високопосадовці, аби новини виглядали більш надійними. «У цих новинах достатньо помилок та викривлених фактів, аби їх назвати фейковими», - зазначив дослідник. Також однією зі складових інформаційної війни проти Швеції є використання «армії тролів», яка переслідує журналістів та вчених.

Нагадаємо, нещодавно німецькі урядовці заявили, що вони ведуть розслідування безпрецедентного поширення фейкових новин. Німецька спецслужба BfV (Bundesamt für Verfassungsschutz) заявила про «використання величезного обсягу фінансових ресурсів та розгортання широкого спектру інструментів російської пропаганди» для проведення дезінформаційної кампанії, спрямованої на дестабілізацію уряду Німеччини.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Computer Crime Research Center
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду