РНБОУ і МВС України стверджують, що фальшивий ролик про батальйон «Азов» був створений у Росії
РНБОУ і МВС України стверджують, що фальшивий ролик про батальйон «Азов» був створений у Росії
Про це повідомляє прес-служба Ради безпеки і оборони України (РНБОУ).
РНБОУ розцінює розміщення на сервісі YouTube фальшивого відео про начебто погрози батальйону НГУ «Азов» здійснити теракт на території Нідерландів як продовження гібридної війни проти України та країн ЄС.
«Це ще одна спроба дискредитувати Україну з використанням технологій гібридної війни, заблокувати просування нашої держави до ЄС, залякати європейців і прикрити терористичні акти, що готуються спецслужбами Російської Федерації», - заявляє РНБОУ.
Увечері 18 січня на YouТube з’явився відеоролик, в якому озброєні чоловіки, що представилися бійцями полку «Азов», українською та англійською мовами погрожували терактами, якщо протягом місяця не буде реалізована їх вимога схвалити Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Ролик був опублікований на новоствореному YouТube-акаунті «Патріот».
У вівторок, 19 січня, вночі «Азов» на своєму офіційному сайті спростував причетність до відео і назвав фейк «черговим виливом російського агітпропу». У якості доказів були наведені аргументи щодо відсутності на псевдо-бійцях шевронів, а також наявність у руках псевдо-«азовців» страйкбольних автоматів замість справжніх.
«Ввечері 18 січня інтернет-мережею розпочало поширюватися відео-звернення, в якому група людей в камуфляжі знищує прапор Нідерландів. Люди на відео намагаються видати себе за бійців полку З першого погляду зрозуміло, що дані особи ніяк не можуть бути "азовцями": відсутність полкових шевронів, нестатутне взуття, нехарактерний однострій тощо. Але, чим дане відео просто викликає сміх – це страйкбольні автомати. Кожен, хто хоч мінімально розуміється на зброї, відразу помітить це. У страйкбольну репліку АК-74М (яких на озброєнні в полку просто немає) вставлені магазини від АКМ абсолютно іншого калібру! Коментувати далі якість цього фейку сенсу взагалі немає. Хіба, що варто згадати голос "головного речника", який навіть на слух ідентичний голосу попередніх "антиазовських" фейків від російського агітпропу», - заявив «Азов».
Також в заяві полку зазначається що члени об’єднання не є прихильниками членства Україні в ЄС, як стверджується в ролику.
«Зміст самого звернення також має викликати сміх у людей, мінімально обізнаних з позицією полку щодо ЄС. "Азовці", як і належить українським націоналістам, завжди негативно сприймали ідею вступу України до Євросоюзу, відстоюючи Балто-Чорноморську альтернативу для нашої держави. Крім того, від самого початку свого існування полк стояв на позиції єдності європейських народів у боротьбі проти азійської навали, яку б форму вона не приймала (пострадянську чи ісламську). Тож, спалювати прапор європейського народу-союзника, а тим більше з аргументацією "за ЄС", бійцям "Азову" немає жодного сенсу. Втім, такий сенс є для Росії, яка готова всіляко псувати міжнародний імідж України. І призначений на 6 квітня цього року референдум в Нідерландах дуже належна нагода для цього. Тож, путінська федерація готова будь-якими методами демонізувати Україну загалом і добровольчий рух зокрема, щоб нівелювати в очах світової спільноти свої дії в Криму і на Донбасі. Втім, очевидно, що російська пропагандистська машина як завжди в історії цієї країни працює скоріше "дешево", ніж "сердито": у фейках знімаються одні й ті самі актори, одяг – "секондхендівський", а автомати - взагалі іграшкові», - підсумував «Азов».
Наразі рейковий ролик на YouТube переглянули понад 6000 разів.
Як повідомляє «Європейська правда», в голландських ЗМІ не помічено негативних публікацій щодо відеоролику, в якому озброєні чоловіки, що представилися бійцями полку «Азов», українською та англійською пообіцяли «знищувати нідерландців», якщо не буде терміново ратифікована Угода про асоціацію.
Видання Het Financieele Dagblad опублікувало статтю про ролик під назвою «Голландським виборцям погрожують українським відео», автор якої вказує, що відео є фейком і наводить спростування.
Голландські журналісти при цьому посилаються на українського експерта Центру економічних стратегій у Києві Андрія Бойцуна, який зазначив, що натхненником фейкового ролика є Росія. Експерт, що працює також в Університеті Антверпена, зазначив, що в найближчі дні очікує появи подібних повідомлень.
Слід зазначити, що автори сатиричного блогу GeenStijl, завдяки зусиллям якого були зібрані підписи в кампанії за референдум щодо асоціації Україна-ЄС, теж відреагували на ролик. При цьому вони поставилися до нього з більшою довірою. «Справжній чи підроблений, але тепер ми знаємо, на що можуть піти єврофіли, щоб залякати тих, хоче проголосувати "ні"», - йдеться у блозі.
При цьому автори наводять як сам ролик, так і відео спростування.