Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Євросоюз спростував міфи про Україну та Східне партнерство
Перелік відповідей на «часто запитувані запитання» про Україну, Східне партнерство, та угоду про асоціацію між Україною та ЄС розміщений на офіційному сайті ЄС.
Довідка ЄС укладена відповідно до популярних міфів про Україну, що поширюються російськими медіа.
Перша секція документу відповідає на питання про кризу в Україні: чи справді ЄС та Захід дестабілізує ситуацію в Україні; що ЄС запропонував Україні, окрім слів та обіцянок; чи справді є припинення вогню на Донбасі; що ЄС робить в контексті гуманітарної ситуації на сході України; хто відповідальний за збиття MH17 та ін.
Друга частина довідки відповідає на запитання про Східне партнерство: чи справді асоціація з ЄС та Східне партнерство означають, що Україна має обрати між сходом та заходом; чи можна було б уникнути кризи, якби ЄС повідомив Росію про Східне партнерство та угоду про асоціацію з Україною.
Третій блок запитань стосується самої угоди про асоціацію. У пояснюється, чи може торгова частина угоди спричинити економічні труднощі, чи може угода з ЄС застерегти Україну від тісних зв’язків з Митним союзом, чи зможуть українські компанії впоратися із дотриманням стандартів ЄС і тамтешнім регулюванням та інше.
У своїх відповідях ЄС торкається у тому числі російської пропаганди. Приміром, на запитання чи екстремісти є найбільшою небезпекою для України, відповідає: «Екстремісти та провокатори, яким російські медіа приділяють багато уваги, справді є однією із загроз у країні. Але ми знаємо, що вони становлять дуже невеличку меншину. Величезна більшість українців прагнуть миру та демократії, як засвідчили демократичні та всезагальні Президентські вибори, що відбулися 25 травня. Це було ще раз підтверджено парламентськими виборами 26 жовтня, де партії, що сповідують демократичні цінності, отримали переважну більшість голосів».
Переглянути повний перелік запитань та відповідей можна тут.